1. Золото имеет жёлтую окраску
4. При обычных условиях бром представляет собой красно-бурую жидкость
Алюміній – активний метал, проте через шар міцної оксидної плівки його активність мало помітна. Алюміній не реагує з водою, на поверхні металу – щільна плівка оксиду. Плівку оксиду можна видалити лугом. Коли плівка розчиняється, метал починає бурхливо реагувати з лугом, виділяється водень.
2Al + 2KOH + 6H2O = 2 K[Al(OH)4] + 3H2↑
Перевіримо, чи діятиме вода на звільнений від оксидної плівки алюміній. Видалимо луг і промиємо поверхню металу. Вільний від оксидної плівки алюміній реагує з водою. Виділяється водень і утворюється нерозчинний алюміній гідроксид.
2Al + 6H2O = 2AlOH3↓ + 3H2↑
Ми побачили, що якщо порушити щільну оксидну плівку алюмінію, він легко руйнується навіть у воді. Тому алюмінієвий посуд не рекомендується чистити засобами, що містять луг, так як при цьому алюмінієві вироби втрачають привабливість, а в посуді з алюмінію швидко утворюються дірки.
Объяснение:
1. Это объяснение характеризует золото как вещество, поэтому это утверждение подходит.
2. Здесь речь идет об аллотропных изменениях кислорода. По определению это разновидность простых веществ, относящегося к одному химическому элементу. Поэтому нельзя сказать, что это утверждение подходит под условие.
3. Гелий не образует сложных веществ, потому что имеет 8 электронов на внешнем уровне. Объяснение идет опять же с точки зрения строения атомов, поэтому это утверждение не подходит
4. В этом ключе говорится о броме как о простом веществе Br₂, это утверждение подходит под условие.