Філософсько-етичний сенс зустрічі янгола з людьми в оповіданні Габріеля Гарсіа Маркеса "Стариган із крилами"
Хто може однозначно розрізнити, де закінчується абсурд реальності, а де починається фантазія будь-якого письменника? З одного боку, життя настільки різноманітне, що в ньому можуть бути надзвичайні збіги обставин, чи ситуації, що не вкладаються у звичні рамки, а з іншого — хіба свідомі письменники-реалісти завжди дотримувалися лише фактів? Художнє слово тим і відрізняється від документу, що там завжди можна знайти певне узагальнення, реалістичні твори спокій-но можуть містити в собі символічний зміст, але є ще питання, що саме вважає реальністю митець. Для атеїста Бог — вигадка, для віруючого — частина дійсності. Крім того, не слід плутати реалізм зображуваного факту з реалізмом ідеї: вони часто-густо не співпадають. Стовідсотково символічні твори можуть напрочуд влучно відобразити реальні тенденції та сутність явищ, або навпаки: зовні реалістичні можуть виявитися відвертою брехнею.
"Я реаліст, — казав про себе Габріель Гарсіа Маркес, — бо вірю, що в Латинській Америці все можливе, все реальне... і вважаю, що завдання письменника полягає в тому, щоб домогтися відповідності між літературою та дійсністю". Хоча ці слова стосуються роману "Сто років самотності", вони є справедливими для усієї творчості цього письменника, стиль якого був названий "магічною літературою".
Реалізм Маркеса — у внутрішній правдивості. А от щодо фантастичного компонента... Краще розглянути це на конкретному прикладі.
Кожна віруюча людина впевнена в існуванні янголів. Принаймні теоретично. Чому б янголу не завітати на землю? У Біблії ми неодноразово чули про такі випадки. То фантастична ця історія, чи ні? Вже важко стверджувати однозначно. А те, що відбувається в оповіданні "Стариган із крилами" навколо цієї надзвичайної, але не такої вже фантастичної для віруючих події — цілком реальне.
Як сучасна людина реагуватиме на диво? Беззаперечно саме так, як це робили люди, що побачили цього старигана із крилами: хтось бачить лише видовище, таке саме, як жінка, що перетворилася на паука, хтось не вірить своїм очам, хоча ніби й не дивується і шукає відповідні пояснення, а в цілому диво виявляється чимось зайвим у буденному житті.
Объяснение:
Немного о рассказе!
Повесть Вячеслава Кондратьева «Сашка» рассказывает о молодом русском пареньке, который волею судьбы оказался на фронте. Война изменила жизнь целых поколений, отняла мирный быт, возможность жить, работать. Однако человеческие представления о чести, совести, добре и зле невозможно искоренить в человеке.
ответ
я задумался после прочитаного о том что в любом человеке есть то что нельзя искоренить. А если конкретно то нельзя искоренить из человека добро , зло, честь , совесть ! Что любой человек может как либо иначе другим ради общей цели.
ответ:
моя родина – это россия, самое большое по своим территориям государство на всей нашей планете, это страна, которая имеет многовековую , самая сильная держава в мире. не любить россию нельзя!
родина – это место, где я родился и учусь. это мой родной дом, дворик, школа, мои родители, мои соседи.
во дворе моего дома растут березы, березы. эти деревья распространены на территории нашего государства. нашу страну невозможно представить без берез, а березу без россии.
моя страна богата бескрайними просторами лесов, степей, морей, гор. на территории россии обитает большое разнообразие зверей, птиц и рыбы. моя родина богата нефтью, газом, золотом, углем и другими полезными ископаемыми.
огромной ценностью нашей страны являются люди, которые здесь живут. россия – это многонациональная страна, и каждый человек в ней отличается гостеприимностью, способностью протянуть руку в трудную минуту даже незнакомцу.
я горжусь своим народом, который победил фашистов в годы великой отечественной войны. это были действительно храбрые люди, которые ценой своего здоровья и жизни свергли фашистское иго.
я люблю нашу кухню. это бабушкины пирожки, котлетки, супчики и пельмешки. нет ничего вкуснее этих блюд. превосходно отдыхать летом на даче в кругу свей семьи, близких и друзей. здесь моим самым любимым блюдом является шашлык на костре. этот вкус и запах шашлыка на природе я люблю, как никто другой в моей стране.
моя страна богата талантливыми людьми, и я люблю ее за это. люблю сказки пушкина, люблю картины репина, айвазовского, люблю музыку глинки и чайковского, люблю талантливых актеров – табакова, алферову, абдулова.
в нашей стране практически развиты все виды спорта. я горжусь спортсменами нашего государства, которые завоевывают золотые медали на олимпийских играх, на чемпионатах мира и европы, параолимпийских международных соревнованиях. когда звучит гимн моей страны, меня всегда переполняет чувство гордости за себя, за свою страну, за наших чемпионов.
я горжусь алексеем юрьевичем гагариным. ведь это первый человек, который полетел в космос. россия внесла огромный вклад в развитие космических технологий.
а еще я люблю россию за чувство юмора, только в нашей стране так могут смеяться над собой, над своими проблемами и относиться к жизни с позитивом.
я люблю и горжусь своей родиной, я патриот, другой родины быть для меня не может.