У А. С. Пушкина были хорошие отношения как с воспитанниками лицея, так и с лицейными преподавателями, которые отмечали природный ум писателя.
Несмотря на то что А. С. Пушкин часто ссорился с другими лицеистами и вступал с ними в конфликты, писателю удалось найти в лицее настоящих друзей, о которых А. С. Пушкин будет всю жизнь вспоминать с теплотой. Именно в Царскосельском лицее поэт познакомился и подружился с И. И. Пущиным, А. А, Дельвигом, В. К. Кюхельбекером, И. В. Малиновским. С А. С. Пушкиным их объединяло не только то, что они находились в одном литературном кружке.
1. Лицейские годы поэта послужили началом его творческой карьеры.
Именно в лицее А. С. Пушкин обрел близких друзей и заслужил уважение «первого русского поэта» Г. Р. Державина, а также похвалу других известных в те времена поэтов и писателей.
2. Значимые события в жизни поэта:
Рождение и детствоОбучение в Царскосельском лицееЗнакомство с службаВыход сборника стихов, приём у царяСмерть Арины РодионовныВенчание с Натальей Гончаровой, рождение детейРоковая дуэль с Дантесом3. Например, "Руслан и Людмила" – действие отнесено к легендарному ко временам киевского князя Владимира Красное Солнышко. В поэме тесно переплелись народные сказки и былины, переработанные творческой фантазией великого поэта. Пушкин весело перемешал разные традиции, жанры, стили, чтобы завладеть вниманием читателя.
Прочитавши роман Лермонтова «Герой нашого часу», я виділив для себе цікавий і багатогранний жіночий образ. Це Віра – жінка, яку полюбив сам Печорін. Хоч себелюбний чоловік і доставляв їй багато мук, він все ж бачив в ній виняткові переваги, які роблять її образ неповторним.
Характеристика Віри звучить з вуст доктора Вернера. Він каже, що це гарна жінка зі світлим волоссям і виразним обличчям. Вона хвора на сухоти і приїжджає на південь лікуватися. З Печоріним її пов’язує давній роман. Тепер же героїня одружена з багатим чоловіком. Вона пояснює цей крок турботою про долю сина. Вона розуміє, що хвороба прогресує, і незабаром хлопчик залишиться сиротою. Заради того щоб дати йому путівку в життя у вигляді солідного капіталу, вона жертвує собою і виходить заміж не по любові. Самовідданість і пристрасність цієї дами притягують не тільки Григорія, а й читача. Також Віру характеризує тонка душевна організація: вона одна розуміє головного героя і при цьому не нав’язує йому свої уявлення про ідеал. Вона полюбила його справжнім. Свої почуття вона не маскує фальшивим байдужістю в спробах заманити Печоріна. Вона ревнує його до княжни і відкрито це демонструє. Також безбоязно і прямо вона заявляє чоловікові про своє потяг до коханця. Той, звичайно, відвіз її подалі. Втративши кохану жінку, Григорій заганяє коня в гонитві за нею і, залишившись ні з чим, істерично плаче. Якщо Вірі вдалося пробудити цю байдужу і егоїстичну натуру, то вона – дійсно феноменальна дама.
Мені Віра сподобалася тим, що вона – щирий і відкритий людина, здатна глибоко відчувати. Вона розуміє, пристрасна і добра жінка, хоч і не позбавлена вад свого часу. Однак тільки така сильна і по-жіночому мудра героїня могла врятувати обдарованого, але нещасного Печоріна від самого себе.
Объяснение: