Дата:
Класс:
Предмет: Чтение.
Тема: М. Алимбаев «Наша Родина – Казахстан».
Цель:
- учить выразительному чтению, уметь работать по вопросам, уметь пересказать, формирование знаний о родной стране, о богатствах, о национальностях, живущих в нашей стране;
- развитие внимания, мышления, памяти, техники чтения;
- воспитывать интерес чтению, патриотизм и любовь к Родине.
Оборудование: карта Казахстана, картинки, таблица
Ход урока:
Организационный момент.
Психологический настрой.
Я рада видеть ваши лица, ваши улыбки, и думаю, что этот день принесет вам радость, общение друг с другом. Сядьте удобно, закройте глаза и повторяйте за мной: «Я в школе, я на уроке. Я радуюсь этому. Внимание мое растет. Я как разведчик, все замечу. Память моя крепка. Голова мыслит ясно. Я хочу учиться. Я готов к работе. Я работаю».
Пропедевтическая практика.
– Что читали на уроке?
Краткий пересказ.
Ориентация.
- Ребята, в какой стране мы с вами живём? Как она называется?
- Какие национальности проживают у нас в стране?
- Какое у нас государство?
- Сегодня, мы с вами познакомимся с рассказом Музафара Алимбаева «Наша Родина - Казахстан».
Презентация.
Демонстрация карты Казахстана.
Словарная работа: золото, железо, уголь, нефть, газ, урюк.
Чтение учителем рассказа.
Работа по вопросам:
- Как называется страна, в которой вы живёте?
- Сколько таких государств, как Франция, может поместиться на ее территории?
- Чем богата наша страна?
- Сколько национальностей живет на земле Казахстан? Ребята каких национальностей учатся в нашей школе?
- Назовите известные вам имена людей, которые прославили нашу землю?
Физминутка.
Вот мы руки развели,
Словно удивились.
И друг другу до земли
В пояс поклонились!
Наклонились, выпрямились,
Наклонились, выпрямились.
Ниже, ниже, не ленись,
Поклонись и улыбнусь.
Практика на примерах.
Чтение текста учениками по «цепочке»
«жужжащее чтение»
Индивидуальная работа чтение – эхом:
Гимнастика для глаз.Управляемая практика.А) Соедините стрелками слова с одинаковыми значениями.
Батыры народный поэт – певец
Акын богатыри
Б) Покажите на карте Республику Казахстан. Заполните таблицу.
ГОРОДАРЕКИОЗЁРАМетодика № 6. Упражнение «Классификация».
Цель: формирование умения классифицировать по определенному признаку
1 – 2 уровень: ребенку предлагаются картинки с изображениями озер, рек, гор, полезные ископаемые, города. Разложить картинки по признакам. 6 – 7 картинок.
3 уровень: 3 – 4 картинки.
Итог.
- Что читали?
- Что нового узнали о нашей Родине?
- Что вы должны сделать для блага нашей Родины?
1.
В основе произведения лежат подлинные рассказы людей, которые принимали непосредственное участие в Бородинской битве. Это стихотворение принадлежит к гражданской лирике. ... Диалог постепенно становится рассказом о подвигах простого народа. Солдат-артиллерист без прикрас говорит о великом сражении.
2.Начинает гласить о командире рассказчик очень возвышенно, как о величавом человеке. Позже вспоминает, что он попогибпл, — и глас сникает. Но позже опять подымается: рассказчик передает речь командира вроде бы из первых уст и старается сохранить его манеру — бравую, призывную.
В заключительных строчках стихотворения ощущается тоска и ностальгия рассказчика о тех славных вояках, его товарищах, которые защищали родину от захватчиков.
Ні для кого не секрет, що сьогодні ринок праці переживає період глобальних змін. Ті професії та спеціальності, що були затребувані кілька років тому, можуть повністю канути в Лету в майбутньому. На їх зміну приходять нові професії, до сих пір не відомі людству, і багато школярів, які тільки вступають до навчальних закладів, будуть освоювати нові спеціальності. Сучасний ринок праці має тенденцію до заміни фізичної роботи людини машинами і роботами. Такі масштабні зміни безпосередньо пов’язані з технологічним проривом нашого століття. Комп’ютерні технології, штучний інтелект, нанотехнології, розвиток віртуальної реальності та генної інженерії диктують нам нові затребувані професії. Багато спеціальностей витісняються сучасними технологіями, праця людини максимально автоматизується.
Ось декілька популярних професій:
Системний аналітик – це фахівець, який займається аналізом даних певної сфери діяльності компанії, і на підставі розрахунків створює прогнози та рекомендації щодо розвитку цієї галузі.
IT-спеціальності
У зв’язку з глобальною комп’ютеризацією нашого життя, все більше компаній потребують фахівців в сфері IT-технологій. Список найбільш затребуваних IT-спеціальностей 2020 року включає такі професії:
Програміст;
Системний архітектор;
Розробники ПЗ;
Спеціаліст кібербезпеки;
Web-інженер;
Системний інженер;
Системний адміністратор;
Також, з’являться професії, пов’язані з нанотехнологіями та робототехнікою.
Менеджер з продажу
Менеджер з продажу – це фахівець, який займається продажем товарів і послуг компанії, забезпечує збільшення кількості клієнтів. Дана спеціальність займає лідируючі позиції по затребуваності на ринку праці.
Менеджер вищої ланки – топ-менеджер, в обов’язки якого входить керівництво персоналом, прийняття важливих стратегічних рішень для розвитку компанії.
Креативний дизайнер – це фахівець, який генерує нові унікальні ідеї і реалізує їх в поліграфічній продукції, зовнішній, внутрішній і інтернет рекламі, оригінальних логотипах, брендингу і т.д. Ця професія підходить нестандартним людям, які мають розвинену фантазію і здатних працювати в режимі багатозадачності.
Менеджер по персоналу (HR-менеджер)
Менеджер по персоналу – фахівець, який прийшов на заміну всім відомим «кадровикам». Його основний обов’язок – формувати кадровий ресурс організації. HR-менеджер розробляє стратегію роботи з персоналом, кадрову політику, аналізує кадровий потенціал, визначає потребу в нових кадрах і фахівцях, допомагає новим співробітникам швидко адаптуватися і налагодити відносини з колективом. Це керівна посада, яка вимагає від здобувача високі лідерські якості і відповідальний підхід до виконуваної роботи.
Коучинг – це різновид консалтингу та тренінгу, в процесі якого навчається отримує нові навички. Коучі – це, свого роду, вчителі, які допомагають людині досягти чітко поставлених цілей.