Василий Теркин - главный герой одноименной поэмы А. Т. Твардовского; обыкновенный парень из смоленских крестьян, мечтающий принести своей стране победу в Великой Отечественной войне. Он - воплощение лучших черт русского солдата и всего народа. Девиз Теркина: «Не унывай». Этот парень настолько оптимистичный и жизнелюбивый, что его положительный настрой передается всем тем, с кем он общается. Изображая Теркина, автор хотел подчеркнуть, что это собирательный образ - олицетворение всех остальных рядовых солдат страны, только с высоким уровнем энтузиазма. Как он говорил, такой человек «в каждой роте есть всегда, да и в каждом взводе».
Поэма Твардовского появилась в 1945 году. Автор сам был фронтовым писателем и знал то, о чем пишет не понаслышке. В этом произведении он показал правдивую картину эпохи, картину жизни своего народа. Неудивительно, что поэма имела мгновенный успех. Первоначально она называлась «Книгой про бойца», затем Твардовский все-таки изменил название, чтобы подчеркнуть значимость главного героя и роли таких удалых ребят на войне. Василий Теркин может, бесспорно, быть причислен к народным героям. В одной из глав ему таки удалось получить орден.
Это произошло весной 1942 года, когда под гул бомбардировщика солдаты легли ничком, а Теркин встал и выстрелом из винтовки сбил вражеский самолет. Лежа в госпитале, он повстречал юношу из Тамбова, которому уже довелось стать героем, и захотелось Теркину родной Смоленщине принести такую же гордость. Ни при каких обстоятельствах не унывал герой. В главе «Переправа», рискуя своей жизнь, он переплыл ледяную реку, чтобы своих товарищей. При этом он не хвастал своим героизмом, не выставлял его напоказ, отчего заслужил еще больше уважения. В главе «Смерть и воин» он был почти убит, но нашел в себе мужество противостоять смерти.
По всей видимости, для автора народный герой должен обладать не только мужеством и отвагой, а также находчивостью и смекалкой. Поэтому он наделил своего героя умением быстро ориентироваться не только на фронте, но и в бытовых ситуациях. Он мог легко починить любую поломку, как, например, в главе «Два солдата». Одним словом, Теркин был мастером на все руки, рубахой-парнем и самым обычным выходцем из российской глубинки. Он проявлял должное уважение к старшим, был скромным, где нужно и веселым с друзьями. При этом мог легко взять врага в плен, пройти через обстрел, вступить в рукопашный бой с немцем. Таким и должен быть настоящий народный герой.
Йоганн Себастьян Бах хронологічна таблиця (хронологія)
1685 рік, 21 березня – Народився в Айзенаху (Тюрінгія)
1692-1693 – надходження в латинську школу в Ейзенаху
1694 рік – смерть матері
1695 рік – смерть батька, переїзд в Ордруф до старшого брата
1700-1703 роки – вокальна школа Люнебурга. Співає в церковному хорі
1703-1707 роки – посада органіста в церкві Арнштадта
1707 рік – одруження на Марії Барбарі, робота органістом в церкві Мюльхаузена
1708 рік – посада придворного органіста в Веймарі
1714 рік – стає концертмейстером оркестру при двоє в Веймарі.
1717 рік – придворний капельмейстер в Кетені
1720 рік – смерть першої дружини
1721 рік – одруження з Анною Магдаленою Вільке
1722 рік – I том «Добре темперованого клавіру»
1723 рік – посада церковного музичного директора в Лейпцигу
1724 рік – «Страсті за Іоанном»
1727 рік – «Страсті за Матфеєм»
1729 рік – голова Музичної колегії
1734 рік – «Різдвяна ораторія»
1736 – Отримує почесну посаду придворного композитора дрезденської капели.
1741 рік – «Гольдберг-варіації»
1744 рік – II том «Добре темперованого клавіру»
1749 рік – меса сі мінор
1750 рік – Переносить операцію на очах, втрачає зрі, але продовжує писати.
1750, 28 липня – Бах вмирає в Лейпцигу
Объяснение:
Перший, довоєнний період творчості видатного англійського драматурга Бернарда Шоу завершується п'єсою "Пігмаліон", сюжет якої взято з відомого античного міфу про великого скульптора Пігмаліона, що виліпив статую цілковитої краси. Палко закоханий у своє створіння, Пігмаліон силою свого почуття зміг вдихнути в Галатею життя, і міф закінчується їх щасливим союзом.
За Шоу, подібна історія в англійському суспільстві початку XX сторіччя виглядає інакше. Відомий вчений-лінгвіст Генрі Хіґгінс випадково зустрічається з вуличною квіткаркою Елізою Дуліттл і на парі зі своїм колегою, полковником у відставці Пікерінгом, береться за кілька місяців перетворити брутальну замазуру у світську жінку, "герцогиню".
Еліза — дівчина з характером, на життєвому дні намагається зберегти свою гідність і бореться за неї, уникаючи вад та поганих звичок, що притаманні середовищу, в якому вона живе. Тверезий погляд на життя, неабиякі здібності героїні допомагають їй швидко призвичаїтись до нових обставин, нового оточення. Піц час спілкування з новим колом людей Еліза усвідомлює себе як особистість, бачить безнадійність звичного існування, серцем починає відчувати несправедливу та жорстоку безвихідь долі, яка очікує людину з низів.
Перебуваючи в чужому будинку, дівчина за особистим образним порівнянням, — дитина в чужій країні: пройшов час, вона забула рідну мову і може говорити тільки мовою чужинців. "Навіщо ви відібрали у мене мою незалежність?" — ця думка — глибинна причина всіх страждань Елізи, яка може знести всі негаразди, але "розчавити себе не дозволить". І дівчина готова скоріше вчинити самогубство, ніж залишатись іграшкою чужих примх. Вона не погоджується бути "чужою лялькою". Приносити туфлі, розкладати папери — це не для її сильної і вольової натури. І хоча вона боїться майбутнього: "На що я здатна? Куди мені йти? Що робити? Що буде далі зі мною?" — все ж залишає будинок Хіггінса.
Що їй робити? Повертатися на вулицю чи одружитися з одним із трьох героїв — містером Хіґгінсом, полковником Пікерінгом чи Фредді? Тільки у пізніше написаній на прохання глядачів "Післямові" Бернард Шоу зробить з Елізи хазяйку квіткових магазинів і одружить її з інфантильним Фредді.
Объяснение: