Объяснение:
Биография Солженицына
Александр Исаевич Солженицын (1918 – 2008) – известный советский писатель, историк, общественный и политический деятель, член Российской АН, диссидент. Нобелевский лауреат, автор известной рукописи «Архипелаг ГУЛАГ».
Детские годы и образование
Александр Исаевич Солженицын родился 11 декабря 1918 года в городе Кисловодск в семье крестьянина и казачки. Бедствующая семья Александра в 1924 году переехала в Ростов-на-Дону. С 1926 года будущий писатель обучался в местной школе. В это время он создает свои первые эссе и стихотворения.
В 1936 году Солженицын поступил в Ростовский университет на физико-математический факультет, продолжая при этом заниматься литературной деятельностью. В 1941 году писатель окончил Ростовский университет с отличием. В 1939 году, Солженицын поступил на заочное отделение факультета литературы в Московский Институт философии, литературы и истории, однако из-за начала войны не смог его окончить
Пошук...
Аналіз творів українських пісменників / Аналіз вірш Сучасникам О. Теліги
Аналіз вірш Сучасникам О. Теліги
Перегляди: 27
Теліга Олена
Аналіз вірша Сучасникам Олени Теліги:
Тема: прагнення поетеси донести і показати співвітчизникам істинну любов до Батьківщини, наповнити їхні серця бажанням присвятити своє життя Україні.
Ідея: возвеличення сильної особистості, яка здатна попри усілякі труднощі (болі, страждання) рухатися вперед і здобувати волю.
Жанр: а) моральний заповіт нащадкам; б) своєрідний лист до читачів, щирий і відвертий, у якому авторка розповідає про себе; в) особистий звіт перед нами, перед суспільством; г) лірична пісня душі.
Рід: лірика
Вид лірики: громадянська
Ідейний зміст поезії: у вірші Олена Теліга насправді звернулася не тільки до сучасників. Можна стверджувати, що рядки цього твору — моральний заповіт усім нащадкам, яких вона закликає не до словесних гасел, а до конкретних дій. Людина може бути ослабленою своїми переживаннями, інтимними почуттями, коли ж ідеться про справу, то поетеса закликає: «Не плутай душу у горіння тіла, Сховай свій біль. Зломи раптовий порив». Не слід зрікатися радостей, що їх дарує доля, але, коли цього потребує справа всього життя, коли перед нами ворог, — не можна бути слабким.
Композиція: вірш складається з 4 строф.
Настрій: життєстверджуючий, оптимістичний.
Віршовий розмір: ямб.
Художні засоби: Риторичний оклик: «Не треба слів! Хай буде тільки діло!», «Сміх рветься джерелом на волю!». Епітет: «святий союз». Метафора: «біль бринить», «сміх рветься», «купати душу в зливі». Антитеза: «Мій біль бринить, коли сміюся». Оксюморон: «щастя з гострим болем».
Образи: вогонь, вода, вітер - символізують буремність, неспокій, прагнення чогось незвичайного, небуденного і водночас очищення, оновлення.
ПОИЩИ САМ)
Объяснение: