Баладу Кіплінг написав у стилі так званих «прикордонних балад», характерних для англійської літератури. У них знайшли вiдбиток народнi тлумачення iсторичних подiй, зокрема, воєн мiж Англiєю й Шотландiєю. В основу балади покладений реальний випадок, який стався на північно-західному кордоні Британської Індії. Місцевий «абрек» Камаль із дванадцятьма бійцями вкрав лошицю Полковника. Полковничий син вирушає навздогін. Він наздогнав Камаля. Відбувся поєдинок не на життя, а на смерть. Кожний зумів побачити сміливість іншого. Усе закінчилося мирно. Камаль і Полковничий син присягнулися на дружбу, стали братами по духу. Географічні назви та імена була змінені, а достовірність подій збережена. Вперше балада була надрукована у грудні 1889 році.
У баладі розповідається про зіткнення двох чоловіків, які представляють дві ворожі сили, і водночас про протистояння Сходу і Заходу.
Немає Заходу без Сходу, а Сходу — без Заходу, адже світ різнобарвний і багатоликий, і завдання справжньої людини — бути толерантним, поважати це розмаїття. Можна подолати протистояння різних ідей, якщо люди будуть поважати один одного і дотримуватися законів честі. Ідея балади висловлена у словах "той, хто вчора ворогом був, сьогодні товариш нам!" Герої протиставлені один одному. Камаль емоційний і гарячкуватий. Полковничий син урівноважений і стриманий.Та виявилось, що між героями більше спільного, ніж відмінного. Вони сміливі, не бояться ризику і дотримуються кодексу честі. Полковничий син не може не вирушити в погоню за викрадачем батькової лошиці, а Камаль не може вбити відчайдушно хоробру людину. Полковничий син, дотримуючись законів честі, з гідністю приймає дарунки й дарує сам.
Твір відповідає вимогам жанру "балада": наявний історико-героїчний зміст; сюжет напружений, динамічний. Сюжет побудований на зіткненні різних характерів і нагадує невеликий драматичний твір. «Балада про Схід і Захід» - це віршований, ліро-епічний твір невеликого обсягу. У ньому Кіплінг зосереджує увагу на моральні проблеми. Розв'язка для всіх є несподіваною.
Объяснение:
Объяснение:
Куприн Александр Иванович -выдающийся русский писатель,классик литературы,реалист.
Родился в Пензенской области 7 сентября 1870 года,в потомственной дворянской семье.Рано потеряв мужа,мать Куприна была вынуждена уехать в Москву,чтобы дать достойное воспитание и образование сыну.В 6 лет Куприн поступает в Московский Разумовский пансион для сирот.Затем Александр учится в кадетском корпусе,а потом заканчивает
Александровское военное училище.Став подпоручиком,Куприн служит в Днепровском пехотном полку.
Начав писать,Куприн получает вдохновение и уходит в отставку в 24 года.Встреча с Буниным становится знаковой в жизни Куприна,он уезжает в Санкт-Петербург и начинает работать в журнале.Начинается революция,Куприн не воспринимает диктатуру власти и уезжает во Францию.Находясь в иммиграции,Куприн тоскует по Родине и в 1937 году получает разрешение вернуться домой.Через год писатель умер и его похоронили в Москве,рядом с Тургеневым.
Начав писать в кадетском корпусе,Куприн пишет всю жизнь,его книги пользуются популярностью.Самые известные произведения Куприна:
"Впотьмах"; "Олеся";"На переломе";"Поединок";"Гамбринус""Гранатовый браслет";"Юнкера";"Жанета".
Многие произведения переведены на другие языки и пользуются популярностью в мире.По мотивам его книг снято много фильмов и создано театральных постановок на сценах Европы и Америки.
волосами
Объяснение: