Вокруг понимание культуры бытует ряд стереотипов, которые представляют культуру как нечто статичное и абстрактное, и такое понимание доминирует среди многочисленных защитников культуры, государственных чиновников, политиков из разных политических лагерей.
На вопрос: «Нужна ли нам культура», каждый ответит, что бесспорно так, потому что без культуры нет народа, ибо культура - наша духовная сокровищница, потому что это наше богатство, наследие наших славных предков, потому что ... Ну, потому что без культуры невозможно и поэтому ее надо беречь, никому не дать ее в обиду, унизить.
Цитатна характеристика Нори з творц "Ляльковий дім":
Хельмер до Нори "Ну, ну, от пташка і опустила крилечка. Га? Білочка надулась".
Нора - турботлива жінка: "Поглянь, ось новий костюм для Івара і шабля. Ось коник і сурма для Боба. А ось лялька і лялькове ліжечко для Емми та вона однаково їх швидко зламає. А тут на плаття і фартушки служницям. Старій Анні-Марії варто було б, звичайно, подарувати більше".
Хельмер вважає жінку марнотратницею неймовірно, як дорого обходиться чоловікові така пташечка".
Хельмер про спадковість жінки: "Ти маленька дивачка! Дві краплі води - твій батько. Тільки і клопочешся, як би роздобути грошей. А як добудеш - дивись, вони між пальцями і вислизнули, сама ніколи не знаєш, куди їх поділа. Ну, що ж, доводиться приймати тебе такою, якою ти є. Це вже у крові в тебе. Так-так, це у тебе спадкове, Норо".
Образи чоловіка: "...ні релігії, ні моралі, ні відчуття обов’язку … мене, мабуть, запідозрять у тому, що я знав про твій злочині", "лицемірка, брехунка, зрадниця".
Нора зізнається,що була нещаслива: "Ні, тільки весела. Я була тут твоєю лялечкою-дружиною, а діти були моїми лялечками".
Объяснение:
Відповідь:Культура – особое понятие, которое подразумевает и человеческую деятельность, и самовыражение человека, самопознание человека, накопление знаний и опыта человеком, а также это совокупность форм деятельности, набор правил поведения.