1. В
2. В
3. Б
4.В
5. Г
6.А
7. ( не повністю) 1 - 3, 2 - 1, 3 - 1.
8. Фе́нтезі — літературний жанр фантастичної літератури, дія якого відбувається у вигаданому світі
9. Софі – найстарша із трьох дітей у своїй родині, а також головна героїня твору “Мандрівний замок Хаула”. Дівчинна сумлінно доглядає за своїми молодшими сестрами, яких завдяки своїй майстерності у шитті ще й гарно вдягає. Мати Софі померла, коли тій було 2 рочки, а сестричці Летті – лише один. Їхній батько одружився на Фанні.
Вона відповідальна, щира , сором'язлива та добра дівчина, працьовита, має чимало талантів. Софі уособлює в собі рішучість, доброту, вірність, розум, допитливість, чуйність, мужність, взаєморозуміння, милосердя
.
10. Я дуже люблю читати твори зарубіжних письменників. Та найбільше мені сподобався Ебенезер Скрудж — персонаж "Різдвяної пісні у прозі" Чарлза Діккенса. Цей чоловік ні з ким не вітався, був похмурим і не веселим, а також був дуже скупий. Навіть двір у його дім був у темряві. Він не спілкувався з родичами і навіть не бажав їх бачити. Але, як кажуть, ще не пізно виправитися, чи не так? Згодом до нього з'явився привид його друга - Марлея, який попередив його, що до ноього прийдуть три духа Різдва.
Першим прийшов дух минулого Різдва. Під час подорожі з ним Ебенезер Скрудж зрозумів, що у минулому він був добрішим і щедрізим, люб'язнішим. Наступним з'явився дух теперішнього Різдва. Він привів Скруджа до писаря Боба Кретчита. За столом сиділа його численна родина. Та коли Боб запропонував тост за здоров'я Скруджа, сміх відразу припинився. Його дружина - Кретчита сердито зауважила, що не заслуговує на це така жорстока людина, як Ебенезер Скрудж, але трохи пізніше вона погодилася з чоловіком. Дух повів його й до племінника Фреда, який впевнено говорив, що дядько виправиться обов'язково і стане добрим. Нарешті, з'явився третій дух. Але він був занадто мовчазний. Скрудж почув про якогось померлого, намагався дізнатися, про кого йдеться. Раптом, опинившись на цвинтар, віні зрозумів, що перед ним — його покинута могила. Ебенезер Скрудж прокинувся у ліжку. Радість переповняла його серце. Адже він живий! Коли Скрудж вийшов на вулицю, то він з усіма вітався, навіть купив Бобові великого індика. Також допоміг Тайні Тімові вилікуватися. Усі дивувалися, що ж сталося з ним? Куди подівся той скупий і вічно похмурий чоловік?
Цей герой мені дуже сподобався, тому що він зрозумів свої помилки і виправився. Щаслива кінцівка твору переконує нас, що у цьому житті ще не пізно змінитися і почати усе спочатку.
Объяснение:
Объяснение:
1. Рассмотри рисунки и ответь: почему писец писал в конце книги: "Как радуется заяц, убежавший от ловушки, так радуется и писец, окончивший эту книгу"?
Порой писец работал многие месяцы и, окончив свой труд, облегченно писал в конце: "Как радуется заяц, убежавший от ловушки, так радуется и писец, окончивший эту книгу". А потом в XV веке Иоганн (а по-нашему — Иван) Гутенберг изобрёл печатный станок. С тех пор книги наводнили мир.
2. Что называли "печатней"?
19 апреля 1563 года Федоров открыл в Москве первую на Руси "печатню", то есть типографию.
3. Почему труд книгопечатания выглядит тяжёлым?
Очень тяжелым был труд книгопечатания. Станки в мастерской были громоздкие и несовершенные. Многое приходилось делать вручную. Технология наборной печати была ещё не отлажена. Поэтому первую книгу, которую сейчас называют "Апостол", делали десять долгих месяцев.
4. Как книги наводнили мир?
С печатного станка можно было быстро размножить книгу в сотнях и даже тысячах экземпляров.
1 изображая природу, русские поэты описывают родные кроя среднеевропейские пейзажи, явления природы: весений дождь, зимнюю стужу, раннюю оттепель, летний зной