Художня література як одна з форм духовної діяльності людини
Книга відтворює картини людського життя. У центрі кожного художнього твору — люди, їх життя, праця, думки і почуття. У літературних творах змальовуються на прикладі дійової особи вчинки, звичаї, поведінка, настрої і почуття не однієї якоїсь людини, а багатьох.
Книга — це мудрий, розважливий, найвірніший друг людини, який супроводжує її протягом усього життя.
Та не лише всебічними науковими знаннями багата книга,— вона ще має чудесну властивість поглиблювати, розширювати й продовжувати наші літа.
Література вчить людину бути чесною, порядною, відповідальною, шляхетною, працьовитою...
Читання розвиває усне мовлення і мислення кожного, збагачує його почуття, формує активне ставлення до навколишнього світу, виступає важливим засобом спілкування і поглибленого вивчення художньої літератури.
Кожний твір — розповідь про внутрішній світ людей, про їхні взаємовідносини, настрої, прагнення і вчинки, думки і переживання. Книга впливає не тільки на розум, але й на почуття читача.
3. Функції літератури
Пізнавальна — людина є не тільки предметом зображення літератури, але й її метою. Читаючи художній твір, можна дізнатися про історичне минуле, звичаї, обряди рідного народу, культуру тощо.
Естетична (художня) — літературний твір впливає на почуття і переживання читача, викликає в нього задоволення, насолоду від його читання; у кожної людини є естетичне відчуття, прагнення до прекрасного.
Виховна — художній твір сприяє вихованню в читачів
Рассказ происходит в послевоенное время , в деревне. Главный герой идет в лес с соседскими левонтьевскими ребятами за земляникой, так как бабушка обещала эту землянику продать и купить внуку пряник в виде коня с розовой гривой- мечта любого ребенка. Ведь именно о сладостях мечтали полуголодные ребята. Санька- хитрец и проныра, именно он подбил главного героя на обман. Главный герой пошел на вранье, так как не хотел показаться слабаком и попался на обман соседских пацанов. Бабушка все таки купила пряник своему внуку, так как бесконечно его любила и свята верила в то, что он хороший, добрый и честный мальчишка. Она его простила и приподнесла ему этот урок добра, справедливости и милосердия. А добро и есть поступок настоящего человека.
Ну вот наверное немношко большеват
1. Сам не могу объяснить.
2. Создаёт семейный уют(атмосферу)
3. Она постоянно в работе, никогда не сидит без дела.
4. "За час до обеда Афанасий Иванович закушивал снова..."
5. Взаимная любовь и привязанность
6. -
7. Её кошка сбежала, и вскоре явилась ей во сне, Та решила, что это предвестник скорой кончины.
8. Она решила, что то, что кошка явилась её во сне, это предвестник её кончины, Пульхерия Ивановна внушила себе это в голову, после чего скончалась.
9. Похоронить её возле церковной оградки, в сером платье с цветочками.
10. Она доверчивая женщина, но она беззаветно любила мужа.
11. Вёл себя странно и отстранённо, будто не понимал что происходит. Придя домой, понял, что его уютный дом опустел без хозяйки и осознал потерю.
12. память о ёё жизни
13. Оба умерли любя и тоскуя друг по другу
14. Их усадьбу разорили, а хозяйство разворовали.