Всі події , які відбуваються з людиною, багато в чому обумовлені тим місцем, де вони відбуваються. Сприйняття реальності людиною сильно відрізняється в залежності від місця, де людина знаходиться. У сучасному світі велика частина людей проживає далеко від красивої і надихаючої природи – в задушливому місті. Але не можна забувати, що природним місцем існування людини є зовсім не місто, а природа. Для свого щасливого існування людина повинна жити на природі, а не поза нею. Одразу, ще з перших рядків твору видно, що Митько – людина дії, адже це саме він має найбільше розвинуту фантазію, яка проявилася у його «демосфенській» промові перед від’їздом. Також він дуже рухливий та непосидючий, адже ну ніяк не міг всидіти над студіюванням «книжкової скарбниці». Сергійко набагато спокійніший за свого друга, і довго вагається над прийняттям серйозних рішень. Водночас Митько – не боягуз. Можливо, навіть відважніший за свого приятеля, адже оселитися біля озера було його ідеєю, та й рятувати Василя кинувся саме він. Але, на мою думку, це також свідчить про його великодушність та, звісно, вміння прощати помилки. Скоріше за все, саме ці чесноти роблять образ Митька привабливим та по-своєму оригінальним. Мені здається, що він може стати хорошим прикладом хоча б для мене, а тоді – й для моїх однолітків та наступних поколінь. Повість «Химера лісового озера, або Митькозавр із Юрківки» розповідає про веселі, незвичайні, таємничі пригоди Сергія та Митька. Історія розпочинається з того, що учні п'ятого класу отримали від учительки ботаніки завдання на літо — зібрати колекцію комах... а замість цього почали полювати на страшного Митькозавра. Наприкінці твору той виявився простим хлопцем Василем, який вирішив розіграти двох друзів. За веселим, пригодницьким характером оповіді і бажанням оспівати справжню дружбу ця повість нагадує трилогію В. Нестайка «Тореадори з Васюківки».
К Тарасу Бульбе, в козацкому полковнику, приезжают его сыновья после окончания учебы в Киеве. Остап и Андрий, два молодых человека, рады видеть отца и мать. Бульба принимает решение отправить сыновей на Запорожскую Сечь, чтобы они обучились воинской науке и стали настоящими козаками. В пути всадники молчали, сыновья переживали расставание с матерью. Андрий вспоминал знакомство в Киеве с одной полячкой.
Сечь встретила путником настоящим разгулом. Бульбе не нравится такая праздная жизнь и он предпринимает все усилия, чтобы поднять козаков в поход. Козацкое войско отправляется в поход на Польшу. В осаду к козакам попадает город Дубна. Около его стен они разбивают лагерь. В одну из ночей к Андрию пробирается служанка той самой полячки, в которую он влюблен. Андрей тайком уходит в город к ней и предает тем самым отца и брата. В ходе решительной схватки Тарас Бульба убивает своего сына за предательство. Другой сын-Остап попадает в плен. Самого Бульбу козаки и увозят в Сечь.
Позднее Бульба возвращается в Варшаву и видит казнь Остапа. Бульба со своим полком начинает мстить за смерть Остапа. Но в итоге оказывается в плену. Враги сжигают его на костре. В последние моменты жизни думает Бульба о своих соратниках-козаках, и о том, что рядом с ними его уже не будет.
ответ:Пётр Ершов "Конёк-Горбунок"
Объяснение: