М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
hrustam2004
hrustam2004
31.10.2020 03:22 •  Литература

Напишите итоговое сочинение на тему. Кого можно назвать героем нашего времени, но не о героизме, а об образе человека представителе этого времени.

👇
Ответ:
egorkarevyakin
egorkarevyakin
31.10.2020

Звичайно прийнято вважати, що герой — це той, хто врятував людину, яка тонула, або виніс з палаючого будинку дитину, — таких людей навіть нагороджують медалями. Але, на мій погляд, герой — не обов'язково той, хто здійснює такі значні, а часом навіть відчайдушні вчинки. Героєм можна вважати і того, хто здатний здобути перемогу над самим собою. От, наприклад, така історія.

Для мого друга Артема уроки фізкультури — справжня мука. Ну ніяк не може він змусити себе стрибнути через коня, перевернутися на турніку.

Одного разу на уроці фізкультури він невдало перевернувся на турніку й упав. Відтоді у ньому оселився страх перед спортивними снарядами, а заодно й перед самим уроком фізкультури. Артем відчував себе незграбним, слабким, йому здавалося, що всі глузують з нього, вважають недотепою.

Артем був гарним учнем, особливо давалися йому математика і фізика. Ще він чудово розмовляв англійською мовою (з ним займалася бабуся, вчителька англійської ), і Артем допомагав нам на всіх контрольних.

Якось увечері я йшов повз школу і звернув увагу на те, що вікна спортзалу яскраво освітлені. "Може, якісь змагання? — подумав я. — Дай-но зайду подивлюся".

Коли я заглянув до спортзалу, то дуже здивувався. Там був тільки Артем. Він мене не помітив. А я ігав, як Артем розбігався, але, наблизившись до коня, різко зупинявся. Потім клав руки на шкіряну оббивку цього гімнастичного снаряда, начебто намагаючись звикнути до нього, і знову відходив і починав розбіг. І так багато разів. Раптом після чергового розбігу, торкнувшись руками коня, він таки переплигнув його. Артем не став робити ще одну спробу, щоб закріпити успіх. Він підійшов до турніка. Зупинився, зосередивши погляд на сталевому брусі... Я тихо зачинив двері, подумав, що моя присутність збентежить товариша. Я був упевнений, що страх перед гімнастичними снарядами він обов'язково переборе. Адже ніхто не примушував його тренуватися ввечері в спортзалі. Виходить, він вирішив здобути перемогу над самим собою. Це зовсім нелегко — відчути себе героєм, зуміти перебороти свої комплекси, вирости у власних очах.

4,6(90 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
AishaZamyjem8
AishaZamyjem8
31.10.2020

Объяснение

Стислий переказ, виклад змісту

Кавказькі гори "засіяні горем, кров’ю политі" — там тривалий час іде війна. Споконвіку там орел карає Прометея, та не в змозі подолати мужнього титана: "Не вмирає душа наша. Не вмирає воля".

Ліричний герой звертається до Бога, коли ж нарешті "прокинеться правда" й кати перестануть знущатися з людей: "Ми віруєм твоїй силі І духу живому Встане правда! Встане воля!" А поки що "течуть ріки, Кровавії ріки!" Кавказькі гори политі кров’ю, бо там живуть волелюбні народи, які відчайдушно захищають свою батьківщину. Тисячами там гинуть і царські солдати, яким ця війна зовсім не потрібна. А скільки сліз пролито! їх вистачить, щоб утопити "всіх імператорів... з дітьми і внуками".

Ліричний герой поеми славить синів Кавказу — "лицарів великих: Борітеся — поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!" Він протиставляє вільному Кавказу, який не зазіхає на чуже, кріпосницьку Росію, в якій можуть лише навчити, як ошукувати людей, здирати з них останню шкуру, мордувати по тюрмах, продавати чи програвати в карти своїх же братів — християн. І докоряє панству, що люблять вони "на братові Шкуру, а не душу!"

Зажерливі й багаті моляться Христу, б’ють поклони за крадіжку, кров, війну, щоб потім йому ж принести в дар украдені ними багатства.

Поет звертається до пам’яті свого друга Якова де Бальмена, який загинув на Кавказі, і "не за Україну, а за її ката". З обуренням він говорить про облудні твердження загарбників, ніби вони несуть ту темним і "диким" народам: "Все покажем! Тілько дайте Себе в руки взяти, Як і тюрми мурувати, Кайдани кувати... Всьому навчим; тілько дайте Свої сині гори Остатнії.. бо вже взяли І поле, і море".

Критика, коментарі до твору, пояснення (стисло):

Отримавши звістку про загибель свого друга Якова де Бальмена у війні з кавказцями, поет гірко роздумує над цією безглуздою втратою життя за чужі загарбницькі інтереси. Він повністю на боці вільнолюбного кавказького народу, який захищає свою батьківщину і страждає, як Прометей. Царський уряд прикривається тим, що Несе ту диким народам. Але чому може навчити держава інших, коли сама гнобить свій народ, продає братів-єдиновірців і всі питання вирішує за до кайданів та в’язниць?

4,5(1 оценок)
Ответ:
yanaberseneva
yanaberseneva
31.10.2020
А. с. пушкин обращался к личности пугачева дважды: когда работал над документальной " пугачевского бунта" и когда писал "капитанскую дочку". повесть была написана в 1836 году, а "" пушкин закончил на два года раньше. поэт работал по высочайшему разрешению в закрытых архивах, внимательно изучил документы, относящиеся к пугачевскому бунту. емельян пугачев в "капитанской дочке" — человек неоднозначный, но, несомненно, неординарный. отношение пушкина к стихийным народным восстаниям было сложным. горькие слова ("не господь видеть бунт, бессмысленный и беспощадный") стоят многих томов исследований, посвященных славянскому менталитету. пушкин прозорливо указал на две характерные черты крестьянских движений: отсутствие долговременной цели и звериную жестокость. бесправие, неразвитость, убогая жизнь не могут породить организованного, планомерного сопротивления. вожаки народа отличаются предприимчивостью, широтой характера, бесстрашием. таков пушкинский пугачев, провозгласивший себя петром iii. когда его , что на бунтовщиков нацелены пушки, он насмешливо отвечает: "разве пушки на царей льются? " он притягивает любовь народа своим буйством и удалью, а больше всего — мечтой о свободе. не зря открываются навстречу его войску ворота крепости. а рядом с этим — жестокость, массовые казни, часто бессмысленные. "вором и разбойником" называет его комендант крепости миронов. ему присущи черты авантюриста. он не обманывает себя, хотя лукавит с окружающими, называя себя царем. а гриневу, который глубже всех его понял, говорит: "гришка отрепьев над москвой ведь царствовал". от волжского разбойника у пугачева яркий, иносказательный, пересыпанный намеками, прибаутками и баснями язык. больше всего же в нем привлекает могучая вольная натура, которой тесно в том "мундире", в который его одела судьба. рассказывая гриневу об орле и вороне, он выдает свое сокровенное желание: прожить жизнь хоть короткую, но яркую, не "питаясь мертвечиной", а "напившись живой крови". реальный пугачев был страшнее. он мог приказать повесить "поближе к " мирного астронома ловица, мог отдать на расправу любовницу елизавету харлову и ее семилетнего брата, повелеть тайно удавить близкого друга и соратника лысова после пьяной ссоры. схваченный, пугачев молит екатерину ii о помиловании. когда граф панин назвал его вором, пугачев ответил: "я не ворон, я вороненок; ворон еще летает". панин в кровь разбил ему лицо и вырвал клок бороды. а пугачев.. опустился на колени и стал просить о помиловании. в народе все равно осталась яркая память о пугачеве-освободителе. когда он сидел в клетке, солдаты кормили его из рук. простые люди приводили детей, чтобы те запомнили: они видели пугачева. разбойник или освободитель, пугачев был народным героем. только такого героя и мог породить в то время российский народ.
4,5(58 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ