Битва под Москвой стала одним из решающих сражений и событием первого года Великой Отечественной войны. Гитлер делал особую ставку на захват столицы СССР, но потерпел неудачу в попытке сходу захватить ее. Осенью 1941 года немецкое командование начало активную подготовку к новому наступлению сосредоточив главные силы своей армии на ближних подступах к городу. Ожесточенные бои шли уже 100-120 км от Москвы крупные танковые группы немцев пытались прорваться по Волоколамскому шоссе к столице. И вот 16 ноября 1941 года немецкие войска пошли в наступление планируя быстро захватить Москву и победоносно закончить компанию 1941 года. Бой, который дала ночью Дубосеково группа истребителей танков 316-й стрелковой дивизии, состоящая из 28 человек во главе с политруком Василием Клочковы, вошел во все учебники истории. В течение четырех часов панфиловцы под шквальным огнем артиллерии и бомбежками с воздуха сдерживали танки и пехоту врага. Они отразили несколько атак противника и уничтожили 18 танков из 50. По словам очевидцев большинство бойцов отряда погибли,а остальные были тяжело ранены (хоты долгое время считалось, что погибли все 28 человек).
Задание 2
Выполни задания по текст:
1. Выпиши предложение с причастным оборотом,расставьте знаки препинания, графически обозначьте его.
2. Выпиши предложение с деепричастнымоборотом, расставьте знаки препинания, графически обозначьте его.
3. Выпиши предложение с вводным словосочетанием, расставьте знаки препинания, определите смысловое значение вводного слова.
Так і у творі "Останній дюйм" автор описав непорозуміння між дитиною та батьком.
Герой - пілот - береться не за свою справу : він опускається на дно Червоного моря , де з ризиком для життя проводить підводні зйомки морських хижаків для телебачення. Письменник намагається розкрити складні й болісні переживання Бена , коли він , поранений акулами , збирає останні сили , щоб за всяку ціну врятувати сина , а головне - зламати глуху стіну відчуження , подолавши той « останній дюйм » , який відділяв його від власної дитини. Деві - десятирічний хлопчик , який розумів , що мати ним не цікавиться, а батько - стороння людина , «різкий і небагатослівний ». Хлопчик гостро відчував свою самотність і турбувався , що ж з ним станеться , якщо батько не випливе з морської глибини. Після обіду Деві запитує батька про те , чи відомо комусь про їх місцезнаходження . І, як завжди , батько грубувато відповідає: «Ти не бійся , нічого з тобою не станеться! » Історія поранення Бена змушує хлопчика забути про свої невеселих думках і серйозно поставитися до того , що сталося. Особа Деві було « сповнене жаху» , а від крові на руках він « зеленіє » , голос його тремтить від сліз і хвилювання . Вперше Бен придивляється до сина і думає: «Він , здається , хлопчик розвинений ». Так , цей хлопчина « був чимось схожий на нього самого : за дитячими рисами приховувався , можливо , твердий і навіть невгамовний характер». Бен зрозумів , що відповідає за життя сина. Якщо він і раптово загине , Деві залишиться сам , і його не скоро знайдуть у цій пустелі , а може , взагалі не знайдуть.
На хлопцеві лежить велика відповідальність,але заради життя свого батька, він впорався із тяжким та майже не нездійсненнім завданням. Але,врешті-решт, історія закінчується добре. І батько з сином переступають через межу непорозуміння,розуміючи, що вони один одном найближчі люди.