У житті кожної людини рано чи пізно настає момент, коли необхідно зробити певний вибір. І тут ми замислюємося — як правильно вчинити, як краще зробити? У підсумку ми приймаємо рішення, яке вважаємо правильним. Але чи завжди правильний вибір можна назвати моральним?
Кожен з нас впевнений, що приймає оптимальне рішення, яке дозволить з честю вийти з найскладнішої ситуації. Наприклад, ви спізнюєтеся до школи. Щодуху біжите на маршрутне таксі й випадково зачіпаєте літню людину. Вона падає, насилу намагається піднятися… А ви продовжуєте поспішати, на ходу кинувши слова вибачення, але не запропонувавши їй руку до З одного боку, вас можна зрозуміти — ви спізнюєтеся і це може привести до серйозних неприємностей у школі та вдома. Але чи правильно ви вчинили? Звичайно, ні!
Швидко прийнявши рішення, яке здається нам в цей момент єдино вірним, ми можемо мимоволі завдати шкоди іншим людям. Літня людина, яку ви зачепили, потихеньку підніметься. А може, й ні… Ви цього, швидше за все, не побачите, бо вже поїдете. Але ж може статися так, що людина при падінні отримала серйозний удар або навіть перелом. Мало хто знає, що у літніх людей переломи іноді не зростаються, вони залишаються інвалідами або гинуть. Як ви думаєте, чи виправданий буде ваш вчинок? Чи дійсно уникнути запізнення було важливіше здоров’я або життя іншої людини? Ні, не важливіше!
Тому завжди намагайтеся приймати рішення, які враховуватимуть не тільки ваші інтереси, а й інтереси людей, що вас оточують. Хто знає, може бути, завтра вам назустріч теж попадеться той, хто дуже поспішає, і ви опинитеся на місці тієї літньої людини, яку зачепили сьогодні…
"Чтение для ума - то же , что физическое упражнение для тело" хорошое предложения . Когда мы читаем любую литературу , у нас начинает работать воображение и мы начинаем мечтать. У нас появляются новые мечты , цели для чего и стоит читать , на моё мнение . После захватующий книжки мы продолжаем "дышать" этой прекрасной историей. Люди , которые не читают книги и не знают этого чувства , этого не понять .
Физическими упражениями можно накачать тело , а книгами разум.
(надеюсь будет понятно. Если есть ошибки, извиняюсь, не русская)
2.Как наказали Алексея и что изменилось после этого?
3.Что повлияло на отношение к деду? 4. Какие чувства пережил Алеша во время наказания провинившегося Саши? 5.Почему после наказания Алеши сердце его " стало невыразимо чутким ко всякой обиде и боли, своей и чужой"? Что " надорвало" отношение сына к матери? 6. Как изменилось отношение Алеши к деду после его рассказа о былом? 7.Как художник слова передает первые впечатления Алеши о жизни в доме деда, в частности о жестокой ссоре между дядьями? Дальше сама;)