Відповідь:
5. Ритуал був зіпсований тому що спочатку приїздила поліція, жертві заклеювати рота пластиром, зв'язували і, кинувши в блискучий "жук"-автомобіль, кудись відвозили. Отже, коли прибували пожежники, будинок уже був порожній. Ніхто не страждав, хіба що речі. А у цей раз там залишилася жінка та осуджуючи дивилячись на них даючи невпевненість та неправильність пожежників у своїй роботі.
6. Поведінка головного героя в тій ситуації вплинула на його подальшу судьбу тим що він став замислюватися про своє життя, суспільство та книги, це може підтвердити його думки: "Учора я подумав про всі свої змарновані десять років. А ще думав про книжки. І вперше зрозумів, що за кожною стоїть людина. Людина плекала свої думки. Потім витрачала хтозна-скільки часу, аби їх викласти на папері. А мені ще досі й на думку не спадало...". А також його поведінка вплинула на те, що та жінка спокійно вмерла зі своїми книгами тому що знала, що завдяки головному герою хоть одна її книга залишиться в цілості та її знання будуть переходити іншим людям завдяки ньому. Адже він забрав книгу яка надихнула його збирати інші та в подальшому навіть кардинально змінити своє життя втікши з того міста до таких самих людей як він.
Пояснення:
Объяснение:
История создания – произведение написано в 1827 году, всего два года спустя после восстания декабристов. Поскольку так явно высказывать свои взгляды Пушкину было опасно, впервые его опубликовали без подписи в “Литературной газете”.
Тема стихотворения – борьба декабристов с самодержавием, за которую они заплатили высокую цену, каждый свою.
Композиция – в стихотворении четко прослеживается три структурные части. Первая описывает напряженную работу на корабле, вторая посвящена стихии, которая разбила челн, а третья рассказывает о событиях, которые произошли после этого.
Жанр – гражданская лирика.
Стихотворный размер – ямб.
Эпитеты – “мощные веслы”, “умный кормщик”, “беспечная вера”, “шумный вихорь”, “таинственный певец”, “прежние гимны”, “влажная риза”.
Метафоры – “иные парус напрягали”, “на берег выброшен грозою”.