М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Yaroslav483
Yaroslav483
06.03.2021 23:48 •  Литература

Из каких мифов вошли в нашу речь следующие выражения и в каком смысле мы их употребляемый сегодня : ящик пандоры,яблоко раздора, нить ариадны, сизифов труд, прокрустово ложе.

👇
Ответ:
dimabeliu2016
dimabeliu2016
06.03.2021
 нить Ариадны-Миф про Аргонавтов. сизинов труд-Сизин прокрутство ложе-миф о разбойнике Прокрусте
(все остальное одноименно с цитатами)
4,8(74 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Hotaru385
Hotaru385
06.03.2021

1. Главная тема: старушка, отчаявшаяся найти своего должника, приезжает с этой целью в Петербург.

2. Главная героиня - старушка-помещица. Для её описания используются эпитеты, создающие образ: по своей сердечной доброте и простоте; добрая старушка; бедная женщина; старушка в отчаяньи ... собрала крохи.

3. В наши дни существует множество подобных дельцов. Поэтому проблемы, поднятые в рассказе не только не устарели, но и получили дальнейшее развитие. Кроме этих проблем, в рассказе затронуты ещё и проблемы "маленького человека" в лице этой милой старушки, а также проблемы доверия, душевной простоты и безотказности, нечестности некоторых людей.

Старушка спокойно жила бы со своей семьей, в которой и так проблем хватает, если бы не давала никому денег в долг. Отсюда главная проблема произведения: не хочешь иметь неприятностей - не одалживай никому денег.

4,4(11 оценок)
Ответ:
dgostishev
dgostishev
06.03.2021
  чарівна ніч перед різдвом в однойменній повісті м. гоголя починається з фантастичної події. із труби однієї з хат повалив чорний дим і разом із ним вилетіла верхи на мітлі відьма. там, де вона пролітала, зірки зникали одна за одною. незабаром відьма набрала їх повний рукав. чорт, що також з'явився у нічному небі, обпікаючи руки, схопив місяця та й сховав його до кишені. і тому зробилося так темно, що нічого вже не можна було розгледіти. навіть дорогу до шинку важко було знайти.             досхочу побавившись у небі й відчувши холод, відьма прослизнула у трубу хати й перетворилася на звичайну собі жінку на ім'я солоха. вона славилася у селі тим, що вміла причаровувати до себе статечних козаків. чорт слідом за солохою через пічну трубу проникнув до хати.             чого тільки не буває у святкову ніч! то ж і коваль вакула мандрує з диканьки до петербурга верхи на чорті, щоб дістати для своєї коханої оксани черевички самої цариці. зустрівшись у столиці з запорожцями, парубок потрапляє до царського палацу, і цариця дарує йому невимовно красиві черевики.             а яке ж свято обходиться без жартів і сміху! сміються парубки та дівчата, ходячи з колядками від хати до хати. сміється й читач над козаками, які у різдвяну ніч вирішили навідатися до солохи на вогник. ніхто з солошиних гостей: ані голова, ані дяк, ані чорт, ані чуб - не хотіли, щоб їх там хтось бачив. то ж солоха ховає своїх кавалерів у мішки з-під вугілля. і такий комічний вигляд вони мають, коли їх дістають із тих мішків парубки та дівчата, думаючи, що там лежать паляниці та ковбаси!             сміється читач і над пузатим пацюком, що віддавався святковій трапезі у дуже незвичайний спосіб. він сидів на підлозі по-турецьки перед невеликою діжкою, на якій стояла миска з галушками, і сьорбав з миски юшку, хапаючи час від часу зубами галушки. а вареники самі летіли з миски прямо в роззявлений рот пацюка, який обтяжував себе лише жувати та ковтати їжу.             у ніч перед різдвом чорт, який хотів посміятися з людей, був ошуканий сам. замість того, щоб дошкулити вакулі, якого він ненавидів за малярські здібності, нечистий виконує всі бажання коваля та ще й одержує в нагороду три удари хворостиною по спині.             повість м. гоголя "ніч перед різдвом" входить до першої збірки письменника "вечори на хуторі біля диканьки". в цих повістях автор змалював милу його серцю україну, де він народився та виріс. у них химерно переплелися давні легенди й картини життя простих українців, фантастичне й комічне.
4,4(100 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ