Ця літературна епоха ознаменувалася розквітом української словесності та словесності інших народів. Література сприймалася не тільки як область художнього та народної творчості, наповнена яскравістю образів, повітряним красномовством і багатством слова, вона служила мудрим найчистішим джерелом для культурно-духовного розвитку, вдосконалення та збагачення внутрішнього світу людей. Вона проливалася світлом істини на реальну дійсність, була найпотужнішим двигуном розвитку суспільства, впровадження передових ідей боротьби за велике майбутнє.
Грізна буря історичних подій: скасування кріпосного права, буржуазні реформи, становлення капіталізму, важкі війни — випала на частку багатостраждальної України в цей період, знайшла своє відображення в творчих працях українських та зарубіжних поетів і письменників. Справедливість їхніх ідей і поглядів значною мірою визначала громадську свідомість того часу, від чого завоювали вони авторитет серед простого народу.
Багата спадщина класичного літературного мистецтва передавалася з покоління в покоління, створивши передумови для подальшого розвитку та просування літератури. Щодо зарубіжної поезії, то золотим піком другої половини XIX століття височіла творчість Миколи Олексійовича Некрасова (1821-1878). На прикладі його творів можна добре охарактеризувати усю поезію того періоду. Нагальною проблемою його поетичних творів були тяготи трудового народу. Насиченістю образів, силою, багатством і художністю слова Некрасов прагнув донести до освіченого читача, який має матеріальний достаток, сенс і глибину скорботи, злиднів пригнобленого соціальною нерівністю народу, поставити на величний п’єдестал справедливості простого селянина. Саме ця ідея лягла в основу поеми «Кому на Русі жити добре». Поетична діяльність Н. А. Некрасова була не тільки професією, вона набула відтінку патріотизму, святенності громадянського обов’язку і покликання перед своєю країною.
Поряд з поетичною діяльністю Н. А. Некрасов займався власною видавничою діяльністю. Під його керівництвом видавалася більша кількість періодики, серед якої особливою популярністю користувалися журнали «Современник», «Вітчизняні записки». На сторінках цих журналів вперше опублікувалися літературні статті і твори багатьох поетів, письменників і критиків, які з часом стали знаменитими.
Таким чином, лірика другої половини XIX століття відрізняється різноманітністю тем, літературних напрямів і великою кількістю обдарованих поетів.
Объяснение:
Насколько мне не изменяет память, то данный отрывок из произведения-пьесы Островского "Снегурочка". Царь Берендей, как литературный персонаж встречается обыденному читателю не первый раз, например в произведении Жуковского, да и вообще персонаж не самый последний в русском фольклоре. Но в пьесе Островского, царь Берендей, это человек знающий и мудрый. Народ его прислушивается, приветствует его как царя, как лидера. Про него можно с уверенностью сказать, что он - настоящий русский царь. А тот отрывок, который вы привели в пример, это диалог Царя с Бермятами. В котором Царь дает понять им, что нельзя думать и принимать решения на поверхностном уровне, что необходимо углубляться в корень проблем, что бы можно было действительно видеть всю ясность картины происходящего.
Поэтому, ответом на ваш вопрос будет - Мудреца.
2-убил лернейскую гидру (чудовище с телом змею и 9-ю головами дракона)
3-перестрелял часть Стимфалийских птиц стрелами, которые ему дала богиня Афина. Остальные птицы улетели от страха.
4-Геракл ранил Керинейскую лань стрелой. За этой ланью он гонялся целый год. и принес ее живой Эврисфею.
5-эриманфский кабан, обладающий чудовищной силой, был загнан Гераклом в снега и увяз там.
6-очистил пренадлежавшее стойло Авгию за сутки от навоза за один день. Авгий за это обещал отдать Гераклу 10-ю часть своего стад. Авгий обещание не выполнил, и через годы геракл разбил Авгия и убил его. После этого геракл учредил Олимпийские игры
7-Геракл поймал бешеного быка, которого Посейдон подарил царю Миносу для пренесения в жертву, чего тот не сделал. Геракл укротил этого быка и переплыл на нем море.
8-Геракл силой увел у царя Диомеда сильнейших коней, которых тот кормил человеческим мясом чужеземцев. Диомед кинулся в погоню но был разгромлен и убит гераклом
9-Царица амазонок Ипполита имела пояс, который ей подарил бог Арес. Дочь Эфрисфея Адмета желала иметь такой же пояс. Геракл с отрядом героев отправился в царство амазонок. Ипполита хотела отдать пояс, но за нее вступились другие амазонки, которые были повержены гераклом. Ипполита отдала ему пояс
10-Геракл победил в бою великана Гериона и завладел его коровами. Даже сам путь на запад, который проделал Геракл, можно считать подвигом. Полученых коров, Геракл довез до Эврисфею, а тот принес их в жертву Гере.
11-Геракл укротил трехглавого пса Цербера по приказу Эврисфея. Но Эврисфей на столько испугался этого чудовища, что попросил его отвести обратно, что Геракл и сделал.
12-путешествие в сад Гесперид, где Геракл забрал три золотых яблока. Это был путь к великому титану Атласу, который держит на плечах небесный свод у края земли