АССОЛЬ
Походження: Народилася в родині моряка
Дитинство: Самотність серед людей. Тільки батько був для неї близькою людиною й створював атмосферу любові й родинного тепла.
Ставлення оточуючих: Більшість людей не розуміли її і не прагнули зрозуміти. Тільки батькове серце билося в унісон із серцем Ассоль.
Сприйняття навколишнього
світу: Відчувала красу природи, яка була для неї живою істотою, поетично сприймала оточуючий світ, у ній жило дві дівчини: одна донька матроса й ремісника, друга – «живий вірш».
Риси характеру: Доброта, ніжність, лагідність, мрійливість, великодушність, вміння любити, терпіння, стійкість, сила духу.
ГРЕЙ
Походження: Народився багатим і знатним
Дитинство: Самотність у родині. Відчуженість від холодних й егоїстичних батьків-аристократів. Спілкувався з простими людьми більше, ніж із батьками.
Ставлення оточуючих: Людям було важко зрозуміти його, він жив у власному світі фантазій. Найкраще юного Грея розумів Польдішок. Та ставши капітаном «Секрета», Грей намагається якнайкраще ставитися до своєї команди й до всіх людей, з якими його зводить доля.
Сприйняття навколишнього
світу: Відчував красу природи, яка була живою істотою, поетичне сприйняття навколишнього світу.
Риси характеру: Доброта, співчутливість, бажання до тим, хто цього потребує, принести радість у життя інших. Здатність творити дива власними руками, Вміння любити. Наполегливість, вміння йти до поставленої мети, людська гідність, надійність, розум, витривалість, сила духу.
Объяснение:
Шинель для него - это мечта, цель, которую он достигал через некоторые лишения и ограничения.
Н. В. Гоголь явно выражает и
сочувствие к "маленькому человеку", бесправному
и униженному.
Автор строит сюжет своей повести так, что образ героя,
сначала комический, приобретает трагическую окраску.
Такой конец повести подчеркивает авторский замысел. Гоголь сочувствует судьбе “маленького человека”. Он призывает нас быть внимательными друг к другу, и как бы предупреждает, что человеку придется отвечать в будущем за нанесенные ближнему обиды. Недаром один из сослуживцев Башмачкина услышал за его словами: “Оставьте меня, зачем вы меня обижаете? ” другие слова: “Я брат твой”.
Мій улюблений герой роману В. Скотта «Айвенго»
Відомий твір В. Скотта «Айвенго» не може залишити байдужим жодну людину. Мені найбільше запам’ятався головний герой. Айвенго – справжній середньовічний лицар, який володіє чистотою помислів, добрим серцем, вірністю друзям та Вітчизні.
Перед очима читачів постають образи відважних героїв, серед яких виділяється молодий хлопець. Айвенго покохав Ровену, вихованку свого батька. Дівчині теж подобається хоробрий воїн. Незважаючи на примхи долі, сварку з татом, герою вдається досягти багато подвигів. Знайомство з Айвенго починається доволі незвично. В. Скотт зображує свого персонажа прочанином, який шукає притулку на ніч. Батькові хлопця і коханій навіть на думку не спало, що перед ними рідна людина. Айвенго має добре милосердне серце. Він жаліє єврея, попереджає бідолаху про можливість нападу, тим самим рятуючи його життя. В середні віки така поведінка швидше викликала подив, ніж розуміння і повагу.
Герой випереджає свій час на багато років вперед. Лицар дотримується кодексу честі, вважає, що кожна людина має право на гідне відношення.. На полі бою немає рівних хороброму воїну. Слава про шляхетні вчинки лине попереду свого власника. На лицарському турнірі Айвенго постає перед читачами в образі гарного сильного борця за справедливість. Викарбуваний на панцирі девіз «Лицар без спадщини» притягує до себе увагу глядачів. Досконале володіння бойовими прийомами, чудова грація та юнацький запал приводять до перемоги.
Хотілося, щоби в сучасному житті частіше зустрічалися люди, схожі на Айвенго. В серці читачів він назавжди залишиться як воїн з великої літери, справжній чоловік, галантний кавалер, чесний і справедливий лицар. Повага до простих людей, взаємодо щирість. Це якості, які характеризують мого улюбленого героя.