мистецтво проявляється в багатьох видах. воно багатогранно і зачіпає багато сторін нашого життя. це твори літератури, живопису, театру і кіно, музики. його чари полягає в тому, що воно наповнює людей життєвими силами у найважчі періоди життя. особливо це стосується воєнного часу.
у ті страшні часи люди подолали фізичні, моральні позбавлення. існує маса прикладів з кінематографа, літератури, які підтверджують силу мистецтва. лише під її впливом люди вставали і йшли в бій, билися за батьківщину, здійснювали немислимі подвиги. незважаючи на настільки суворі умови, під час військових дій навіть знімалися фільми, які відстежують хронологію подій. завдяки цим авторам ми маємо унікальну можливість поглянути на все, що відбувається зсередини. твори літератури описують у віршах і прозі побут солдатів, які воюють на передовій, а також трудівників тилу.
опис повсякденному житті наших предків, які жили в середні століття, живописно опові про їх буднях. ми маємо можливість представити навколишнє , звичаї, звичаї, традиції.
класичні музичні твори неповторні тим, що вони до смаку всім поколінням і віком. їх значення велике і незаперечно. вони об’єднують людей усіх релігій, традицій, незалежно від що складається політичної обстановки.
Происхождение Катерины Петровны, вероятно, дворянское, ведь автор упоминает о том, что она была воспитана в семье, имеющей отношение к искусству. Катерина Петровна получила хорошее образование, она была знакома со многими людьми из мира искусства, даже упоминается, что будучи в Париже, видела похороны Виктора Гюго. Но эта информация, разговоры об искусстве никому в богом забытой деревне не будут интересны, как и старинные вещи из гардероба женщины, - страусовые перья, сморщенные перчатки, одежда в бисере.