М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Bakha111
Bakha111
23.01.2022 02:12 •  Литература

Какие приметы места и времени встречались в романе тургенева "отцы и дети" 30 б желательно поподробней но не слишком много

👇
Ответ:
nparshina14
nparshina14
23.01.2022
1) "усовершенствованные" слуги, которые были характерны только для того времени
2) проявление аристократии ( в лице павла петровича)
3) У базарова дом был , не слишком богатый, и как раз с соломенной крышей, что говорит о характеристике тогдашних небогатых людей
4)Помните, как Базаров везде таскался со своим микроскопом? Так вот, как раз это и показывает, что в это время, усиленно начала развиваться наука
5)История романа начинается в 1859 году 20 мая и завершается ( ОБ ЭТОМ ПИШЕТ САМ АВТОР, ВНАЧАЛЕ КНИГИ) зимой 1860 года.
6)Давайте вспомним на чём приезжает Аркадий с Евгением к отцу? Явно не на машине) это тоже свидетельствует о 19 веке
7) Нигилизм - явление свойственное как раз этому же 19 веку. Оно тогда только начало развиваться
4,4(70 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
zhenyazhitenko
zhenyazhitenko
23.01.2022
В данном случае под Расчётом имеется ввиду  — личный состав, закреплённый и обслуживающий артиллерийское орудие в соответствии с организационно-штатной структурой или согласно боевому расписанию.
В зависимости от системы и калибра артиллерийской системы, его расчёт может состоять из 5 человек (номеров) и более, во главе с командиром орудия.
Согласно характеру действий по обслуживанию стрельбы из пушки личный состав расчёта может называться по №:
№ 1, № 2, № 3 и так далее; или специальностям: наводчик; замковый; заряжающий; ящичный и др.
4,5(16 оценок)
Ответ:
35глис
35глис
23.01.2022

Сторінки життя і творчості

Фінська письменниця Туве Янсон створила чудові казкові образи — мумі-тролів, які ось уже декілька десятиліть подобаються дітям різних країн. Авторка писала про них шведською мовою, адже у Фінляндії, звідки родом мисткиня, використовуються дві державні мови — фінська і шведська. Вона була багатогранною особистістю, відома не тільки як майстер художнього слова, але і як скульптор, ілюстратор, науковець.

Туве Маріка Янсон народилася 9 серпня 1914 р. в столиці Фінляндії м. Гельсінкі. Батько, Віктор Янсон, був скульптором, навчив своєї справи й маленьку Туве. Мати, Сігне Гаммартсен, була популярним дизайнером-графіком, учила дітей малювати. Батьки приділяли багато уваги вихованню дітей. У дружній і творчій родині Янсонів сповідували ідеали свободи, відповідальності, любові й вірності одне одному. Добрі стосунки в сім’ї дали поштовх для створення Туве в подальшому образу родини мумі-тролів та їхніх друзів.

Сігне Гаммартсен свого часу була однією з лідерів скаутського руху серед дівчаток, вона захоплювалася греблею, верховою їздою, стрільбою, лижним спортом. Тому не дивно, що кожного літа батьки вивозили дітей на відпочинок на один з островів у Фінській затоці, де Туве разом із братами проводила все літо. Там вони плавали, займалися греблею, рибалили, вивчали світ дикої природи, мандруючи островами затоки. Такий б життя дуже подобався Туве. Ставши дорослою, вона збудувала на острові Клувхару (вона називала його Хару) невеличкий будиночок, протягом тридцяти років поспіль їздила туди, щоб займатися творчістю під шум хвиль і шелест трояндових кущів, що росли біля будинку.

 

Т. Янсон біля свого будинку на острові Клувхару

Ще в дитинстві, коли сім’я відпочивала біля Фінської затоки, у Т. Янсон виникла ідея намалювати веселу карикатуру на свого братика Лapca у вигляді незграбного бегемотика. Цей образ через багато років стане основним казковим персонажем письменниці. Діти в сімействі Янсонів були дуже дружними, вони все життя допомагали одне одному. Стосунки між сестрою й братами також згодом знайшли відображення в розповідях про мумі-тролів.

1930 p. Т. Янсон переїхала з Гельсінкі до Стокгольма (столиця Швеції), де навчалася в Коледжі мистецтв, ремесла і дизайну. Там вона серйозно займалася малюванням, вивчала художнє оформлення книжок, кераміку. Живучи в домі свого дядька Ейнара, дівчина нерідко залазила до комірчини, шукаючи щось попоїсти. Дядько жартома лякав її злими тролями, які немовби живуть у комірці й охороняють харчі. Однак злих персонажів скандинавського фольклору (які, зазвичай, у легендах шкодять людям) письменниця перетворила на добрих казкових героїв. Вона поселила їх у світі, схожому на реальний, наділила найкращими людськими рисами — добротою, любов’ю, здатністю дружити й підтримувати одне одного.

Перша книжка письменниці про мумі-тролів побачила світ 1945 р. Це була повість «Маленькі тролі і великий паводок», яка одразу сподобалася читачам у різних країнах. З того часу вона створила ще п’ятнадцять книжок про мумі тролів, які ілюстрували сама та її брати.

За свої казкові твори Т. Янсон отримала високі відзнаки різних країн: 1953 р. — премію Нільса Хольгерсона, 1966 р. — медаль Г. К. Андерсена, 1972 р. — премію Шведської академії мистецтв, 1976 р. — золоту президентську медаль Фінляндії, 1993 р. — премію імені Сельми Лагерлеф, 1996 р. — Літературну премію американо-скандинавського культурного фонду.

 

Мумі-троль

 

Т. Янсон із мумі-тролями

Протягом усього життя письменниця вигадувала історії про мумі-тролів для того, щоб сучасний світ став трохи добрішим і людянішим.

З 2002 р. у Фінляндії засновано Літературну премію імені Туве Янсон, яку щороку вручають письменникам, які пишуть для дітей. Книжки популярної фінської авторки перекладено 40 мовами світу, у тому числі й українською — їх переклала на початку 2000-х років Наталя Іваничук.

Цікаво знати

У м. Наанталі (Фінляндія) збудовано один із найкращих дитячих парків — Долина мумі-тролів, де шанувальники творчості Т. Янсон можуть побачити будиночок казкових персонажів і пройти стежками їхніх пригод.

У м. Тампере в приміщенні дитячої бібліотеки знаходиться Музей мумі-тролів. У ньому зібрано понад 2000 ілюстрацій до книжок Т. Янсон, а також малюнки мисткині до інших творів.

4,8(6 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ