1. Как зовут главного героя рассказа?
2. Из какого города приехал новый друг главного героя?
3. Какую обувь надел Володя?
4. Яшка поймал...
5. Почему Яшка прыгнул в воду?
Образ Остапа “Дорогою ціною” Остап головний герой “Дорогою ціною” увібрав у себе всі найкращі риси: честь, мужність, відвагу. Остап є уособленням справжнього чоловіка, здатного нести відповідальність за себе й кохану людину. Риси характеру Остапа “Дорогою ціною” а) мужність і бунтарство; б) ненависть до панів; в) щирість і доброта; г) рішучість і винахідливість; д) здатність до ризику; е) терпимість і волелюбність; є) ніжність і чуйність у ставленні до Соломії; ж) вірність у коханні; з) працьовитість, любов до землі; и) оптимістичність, життєлюбність.
«Стрункий, міцний, з чорними очима, темним молодим вусом» і жити в неволі для нього — гірше смерті, «ліпше загинути в багні, ніж жити в неволі»
«Дорого заплатив я за волю, гірку ціну дав... Половина мене лежить на дні Дунаю, а друга чекає не дочекається, коли злучиться з нею...»
«Не так мані страшно ляха, як злість бере на наших людей: застромив віл шию в ярмо та й байдуже йому, тягне, хоч ти що… Ех, піду, де воля, де інші люди…»
«Та хіба він сам за весь свій двадцятилітній вік не був лишень панською худобою? Хіба його батько, мати, Соломія, навіть дідусь його, що ходив у Січ, а потім різав панів в Умані,— хіба ж вони не стали такою худобою? Коли б вони не були панським товаром, то не міг би пан розлучити його з Соломією та силою оддати її за свого хурмана, не міг би сивого дідуся катувати на стайні нагаями… не похвалявся б оббілувати Остапа за сміливе слово».
1.Как начинает свой рассказ «Тихое угро» Ю.П. Казаков?
2.Кем ощущает себя Яшка, собираясь рано угром на рыбалку?
3.Почему Яшка разозлился на Володю?
4. Как ведут себя мальчики, отправляясь на рыбалку?
5.Какие чувства испытывает Яшка, понимая, что Володя тонет?