М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Дмитртй11
Дмитртй11
15.08.2020 22:31 •  Литература

Собщение о м.ю лермонтове на пол или одну страницу

👇
Ответ:
Arina0903
Arina0903
15.08.2020
Михаил Юрьевич Лермонтов родился в Москве в 1814 году. Его детство было невесёлым. Мать погибла, когда ему было два года. С отцом редко встречался, так как его воспитала бабушка в пензенском селе Тарханы. Он часто болел в детстве. Осенью 1827 года переехал в Москву и на следующий год был зачислен полупансионером в Московский университетский благородный пансион-закрытое учебное заведение. здесь он пишет стихи для пансионского журнала "Улей", учится музыке. В 1829 году начал писать "Демон". В 1830 году был принят в Московский университет. В 1831 году отец Лермонтова умер от чахотки. В 1832 году переехал в Петербург и был принят в школу гвардейских подпрапорщиков и кавалерийских юнкеров. после смерти Пушкина, Лермонтов написал стихотворение "Смерть поэта", за что его арестовали некоторое время. В начале 1838 года поэт прибыл в Москву, а затем в Петербург. В феврале 1840 года столкновение Лермонтова с сыном французского посла Эрнестом де Барантом закончилось опасной дуэлью, лёгкой раной и новой ссылкой в армейский пехотный полк на Кавказ. 15 июля 1841 года в Пятигорске и был убить на дуэли отставным кавалергардом Н. С. Мартыновым.    
4,4(3 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Yunusovaliana20
Yunusovaliana20
15.08.2020

Т. Г. Шевченко –   основні мотиви творчості (за творами Т. Г. Шевченка)

Усю історію життя та творчості  Т. Г. Шевченка можна назвати тяжкою та складною драмою. Особиста драма поета тісно сплітається з драмою його як геніального виразника думок і заповітів ідеалів рідного народу.  

Ще будучи юним хлопцем Тарас Григорович Шевченко проймався глибокою тривогою за долю рідної землі та її людей. Адже батьки Тараса, його старші брати та сестри щоденно працювали на панщині, і хлопцю добре було відомо про тяжку долю кріпаків. Разом з цим Шевченко глибоко захоплювався славним героїчним минулим свого народу, його безстрашних ватажків. Тарас ніяк не міг зрозуміти, чому нація, яка має таку велику історію та таких славетних предків, мовчить та гне спини на панщині. Шевченко не збирався мовчати.  І не мовчав! Засуджував російський царат та кріпацтво. Діставалося від поета і тим «землякам»  –  українцям, які «деруть шкуру» з «братів незрячих, гречкосіїв». Саме через свої переконання довелося Шевченку відбути заслання. У той скрутний час  пережив поет найгірші відчуття: відчуття відірваності від рідного народу, відірваності від свого коріння. Давалася в знаки і відсутність спілкування з близькими людьми, однодумцями. Та Тарас не здався – і в засланні вдавалося йому писати і малювати, і таки повернувся поет на рідну Україну.    

Для сучасної молоді Шевченко являється символом честі, правди і безстрашності, великого  людинолюбства і священної ненависті до тих, хто намагається обмежити її волю.

Тараса Григоровича завжди підтримував народ, адже він мав єдину з ним думку – думку, як визволитися з-під тяжкого гніту кріпацтва. Шевченківська поезія підтримувала людей. Саме такі свідомі особистості, як Шевченко, творили велику історію нашої країни та народу історію. Великий Кобзар став для людей хлібом насущним, вони підпитувалися від його творів вірою, енергією та впевненістю у завтрашньому дні.

Не можна уявити Україну без Шевченка, а Шевченка  - без України. Про  історію рідної держави  розповідає Кобзар у своїх творах, щоб пробудити у своїх співвітчизників почуття національної гідності і свідомості. Величні образи народних героїв постають перед нами зі сторінок «Кобзаря»:

Було колись – в Україні

Ревіли гармати;

Було колись – запорожці

Вміли панувати…

Тому Т. Г. Шевченко і є основою нашої душі, його твори переживуть століття і завжди будитимуть у серцях людей найблагородніші почуття.

4,8(48 оценок)
Ответ:
Рената515
Рената515
15.08.2020
Великий син українського народу, геніальний поет і самобутній художник, мислитель і революціонер-демократ Тарас Григорович Шевченко займає найпочесніше місце в світовій літературі і образотворчому мистецтві XIX століття. Серед великих діячів, чиї серця, талант, помисли спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові де Вітчизни, Шевченко по праву займає одну з найвищих ступенів, він справедливо вважається  одним з найбільших патріотів усіх часів і народів. Мало хто в історії світової культури з таким вогнем душі захищав свободу і незалежність батьківщини, честь і гідність народу. Великий Кобзар відіграв величезну роль у розвиткові національної і соціальної самосвідомості українського народу. Боротьба проти будь-якого гніту, в тому числі й національного, була в концесії Шевченка боротьбою за те, щоб розчистити шляхи для вільного розвитку як українського нарощу, так і інших гноблених народів. І все це він робив не балачками, ні роз-мовами, а великою, геніальною силою своїх поетичних творів. Патріотичні ідеї Шевченка зросли на життєдайному грунті багатовікової боротьби українського народу за свою незалежність, проти соціального і національного гніту. Героїчне минуле України привертає увагу молодого Поета не саме по собі, а як дійовий побудник сучасного становища народу, як засіб для піднесення патріотичного почуття:

Поет розуміє, що немає і не може бути вільної, щасливої і радісної вітчизни, поки "...скрізь на славній Україні Людей у ярма запрягли Пани лукаві... /"І виріс я на чужині"/. Шевченкові герої - це люди кровно зв'язані з батьківщиною. Це подвижники, для яких немає вищого почуття, ніж гаряча любов до стражденної матері-вітчизни. Такими патріотами були вожді народних повстань - Наливайко, Тарас Трясило, Богдан Xмельницький, Богун, Залізняк, Гонта.

4,6(59 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ