Ребекка – неординарний образ,вона і сильна і слабка, в ній поєднана зовнішня та внутрішня краса. Мета Ребеки — допомагати іншим, підтримувати слабких.
Ричарда Персонаж роману і реальна історична особа, король Ричард I намагався проводити політику примирення між саксонськими і норманськими аристократами, оточував себе відважними, вірними і доблесними лицарями будь-якої національності. У романі автором створений образ короля-лицаря й заступника, близький духу народних балад. У романі він зявляється під різними іменами (Чорний Ледар, Лицар Висячого Замка, Левове Серце)
Айвенго – молодий саксонський дворянин, син Седріка Сакса, ярого супротивника чванливої норманской знаті, лицар без страху і докору, що складається суцільно з позитивних якостей. Айвенго бере участь у третьому хрестовому поході, очолюваному королем Річардом Левове Серце. Батько прогнав Айвенго з дому за те, що той закохався в його вихованку леді Ровену, яку Седрік хотів видати заміж за Ательстана – одного з останніх нащадків саксонської королівської крові. Цей шлюб ставив мету – відродження королівської саксонської династії. Айвенго таємно повертається з Палестини. В одязі мандрівника він потрапляє в рідний замок, там в цей час гостює лицар-тамплієр – давній суперник Айвенго. Молодий лицар залишається невпізнаним, але з розмови з Ровеною дізнається, що вона любить його. Айвенго допомагає єврею Ісаку, купцеві з Йорка, уникнути небезпеки, вдячний за це Ісаак купує йому обладунки, коня і зброю. Айвенго з’являється на лицарському турнірі інкогніто і здобуває перемогу над чотирма учасниками, в тому числі і тамплієром де Буагільбером. Переодягнений і невпізнаний король Ричард допомагає Айвенго перемогти в загальному турнірі, але Айвенго отримує серйозну рану. Рятує його прекрасна Ребека, дочка Ісаака. Вдячний Айвенго заступається за неї, коли їй загрожує спалення на багатті за звинуваченням у чаклунстві – бореться за неї на поєдинку «Божого суду». Противником його повинен виступити де Буагільбер, закоханий в Ревекку і вимушений відстоювати рішення суду, прирікає кохану на мученицьку смерть. Айвенго, ще не до кінця оговтавшомуся від рани, загрожує поразка, але Буагильбер не витримує внутрішньої боротьби між почуттями і обов’язком і вмирає, не розпочавши поєдинку. Король Річард заступається за Айвенго перед Седриком, і той прощає сина. Ательстан відмовляється від одруження на Ровені, і тепер ніщо не заважає закоханим бути разом.
«Седой тополь» (1948 г.) является одним из лучших военных рассказов Константина Дмитриевича.
В произведении «Седой тополь» в полной мере раскрывается порядок и устав лагерей для военнопленных. К. Д. Воробьев, сам дважды через плен, показывает мысли и чувства солдат и офицеров, которые пытаются с правиться с ужасами голода, унижения, а главное - со смирением, с не что-то изменить.
События разворачиваются в 1942 году в лагере под названием "Долина смерти". В лагере от голода и тоски умирают пленные, численность их сокращается ежедневно. Посреди двора растет большой и старый тополь. С голоду пленные объели все, до чего смогли достать - кору, ветки, листья. Тополь не выдержал этого и однажды треснул.
Главные герои - лейтенанты Климов, Воробьев и седой полковник. Климов мечтает о том, что кто-то появится в лагере и освободит их. Но никто не приходит и ему нужно искать пути освобождения самому.
Сначала он предлагает полковнику бежать - лезть через проволоку, но полковник объясняет, что их тут же расстреляют.
Затем он притворяется мертвым, но ему это плохо удается, его притворство обнаруживают. Седой полковник рассказывает ему, что это не выход - перед захоронением таких "умников" немцы расстреливают.
Далее происходит история с орденом Красного знамени: немцы находят его возле тополя. Фашисты выпытывают, чей это орден, обещают хозяину-герою лучшие условия. Климов и Воробьев заявляют, что это их орден, их сильно избивают за вранье. Но на самом деле орден полковника, его расстреливают.
Пленных из "Долины смерти" грузят в вагоны, чтобы отправить на работы. Климов понимает, что это его шанс на свободу. Он разбивает окно в поезде и спрыгивает. Следом за ним бежали и другие пленные.
Если содержание рассказа "Седой тополь" кратко в виде плана:
-Лагерь "долина смерти" и старый тополь на его территории.
-Мысли Климова о
-Попытка Климова притвориться мертвым и так
-История с орденом.
-Перевозка пленных и побег Климова.
Объяснение: