М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Vexicy
Vexicy
04.06.2021 11:39 •  Литература

Анаіз твору (сліпий музикант) в.корленка

👇
Ответ:
Даня0987853339
Даня0987853339
04.06.2021

“Сліпий музикант” Короленко аналіз Автор – Володимир Короленко Рік написання – 1886 р. Тлумачення назви: «сліпий» (каліка, неповноцінна людина, що вимагає догляду) «музикант» (творча, талановита людина, що знайшла своє покликання) Тема:  Духовне випробування особистості, яка мас знайти саму себе, сенс свого існування серед людей. Роль мистецтва у формуванні особистості Ідея. Наполегливою працею, за підтримки рідних і друзів людина може здолати будь-які перешкоди, подолати навіть таку жахливу ваду, як сліпота. Жанр: Повість Головні герої “Сліпий музикант” Петро Попельський – сліпий музикант; мати Ганна Михайлівна (уроджена Яценко); дядько Максим (брат матері); конюх Иохим; Евеліна – кохана Петра; брати Ставрученки; Єгорій, Роман -дзвонарі; сліпі Проблематика “Сліпий музикант” Виховання; формування позитивної життєвої позиції; пошуку сенсу життя; співчуття людському горю; ставлення до людей з обмеженими можливостями; змиритися або кинути виклик долі Композиція – 7 розділів та епілог Сюжет “Сліпий музикант” Дві розповіді  про те, як еліпонароджений хлопчик тягнувся до світла, до життя;  про те, як пригнічена особистим нещастям людина поборола у собі страждання, знайшла місце в житті і зуміла виховати в собі співчуття до всіх знедолених. Елементи сюжету “Сліпий музикант” Експозиція: передчуття біди – і вирок: «Дитина народишся сліпою». Це трагедія. Як складеться його життя? Розвиток дії: вплив оточуючих на долю хлопчика: ( мама, дядько Максим, Иохим, Евеліна, сліпі співці). Кульмінація: Змиритися і страждати або кинути виклик долі? ( зустріч із дзвонарем, паломництво зі сліпцями). Розв’язка: шлях пошуків, довгоочікуване щастя: дружина, син, талант, визнання. Епілог: замість сліпого, егоїстичного страждання він знайшов в душі відчуття життя. «… Він став відчувати і людське горе і людську радість». Символи у творі “Сліпий музикант” Світло – це не тільки світло сонця, недоступне сліпому, але й реальний світ, з його життям і болем, радістю і стражданням. Темрява – це не тільки вічна ніч в очах головного героя, а й тихий, відгороджений від світу куточок садиби, це і душа Петруся, замкнута на своєму стражданні. Шлях сліпого музиканта – це подолання темряви в собі, що є важливим для людини. Чого вчить твір “Сліпий музикант”? Бути милосердними до оточуючих, людяними, терпимими до людського страждання та як прожити гідне і повноцінне життя.

4,4(55 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
denkashavcev
denkashavcev
04.06.2021

ответ:Проблема признательности поднята в повести А. С. Пушкина "Станционный смотритель". Беда папы, нежно любившего единственную дочь, предстает перед нами в этой повести. Безусловно, Дуня не забыла своего отца, она любит его также ощущает собственную вину перед ним, однако все без исключения ведь в таком случае, что она уехала, оставив отца одного, оказалось для него огромным ударом, до такой степени мощным, что он никак не сумел его выдержать. Старый смотритель простил свою дочь, он не видит ее вины во случившемся, он любит свою дочь до такой степени, что желает ей лучше умереть, чем испытать позор, который, возможно, ждет также ее. Также Дуня ощущает также благодарность, и вину перед родителем, она приезжает к нему, однако уже никак не застает в живых. Лишь в могиле родителя все ее чувства вырываются наружу. "Она легла здесь и лежала долго".

Объяснение:

4,4(3 оценок)
Ответ:
nkochneva1
nkochneva1
04.06.2021

Тема доброты к ближнему, сострадания, милосердия красной нитью проходит через всю повесть А.С. Пушкина "Капитанская дочка".  

Сначала петр Гринев отдает  по доброте душевной заячий тулупчик мужику, который вывел кибитку, в которой ехали Гринев и Савельич, из бурана. Обычный добрый поступок: вполне логично поднести стакан вина и отдать лишний тулуп легко одетому человеку, который только что их обоих от смерти. роходит время, происходит множество событий... Разгар пугачевского бунта, и Гринева ждёт смерть на виселице. Однако Пугачев милует Петра, потому что это он был тем самым крестьянином. Потом Пугачев Гриневу освободить Машу.  

В конце произведения гринев опять оказывается в беде - его обвиняют в пособничестве бунтовщикам. Маша, прогуливаясь по саду Царского Села, встречает даму средних лет. Она поведает даме о своей беде - и получит Дама оказалась императрицей.

Как мы видим, добро в повести вознаграждается, и не раз

Объяснение:

4,4(22 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ