Олександр Сергійович Пушкін (рос. Александр Сергеевич Пушкин; 26 травня (6 червня) 1799, м. Москва — 29 січня (10 лютого) 1837, м. Санкт-Петербург) — російський поет, драматург та прозаїк, реформатор російської літературної мови, автор критичних та історичних творів.
Пушкін вважається визначним чи найвизначнішим російським письменником, його тексти розглядаються як найпрестижніший зразок російської літератури, подібно текстам Данте в Італії чи Ґете у Німеччині. Пушкіна ще за життя називали генієм, і з другої половини 1820-х років він став вважатися «першим російським поетом» (не тільки сучасності, але й усіх часів), а навколо його особи у читацької публіки створився справжній культ.
Основание одной ладони нужно положить на середину грудной клетки пострадавшего, чуть выше мечевидного отростка. После этого обе руки нужно взять либо в «замок», либо одна на другую «крест-накрест» и надавить ими на грудную клетку, выполняя таким образом непрямой массаж сердца — 30 нажатий и два вдоха «рот в рот». Частота нажатий должна быть примерно 100 раз в минуту.
Нельзя сильно давить на грудину, поскольку при давлении на ребра существует риск сломать их. Нажимать нужно с такой силой, чтобы грудная клетка смещалась к позвоночнику на 4-5 см.
Реанимацию нужно проводить до тех пор, пока человек не задышит или пока не приедет скорая.
Пошаговое объяснение: