М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
coolflex
coolflex
10.01.2022 06:18 •  Математика

СРАЧН 8. Виконай одне із завдань на вибір.( ) а) Відрізок на кресленні, виконаному в масштабі 1: 12, має довжи- ну 5 см. Яку довжину матиме цей відрізок на кресленні,в масштабі 1:15?

👇
Ответ:
Romays
Romays
10.01.2022
Покрой руководи. ралов оклад знжеде окури фефаа
4,8(6 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
mangleplaydj1
mangleplaydj1
10.01.2022
У давнину люди вважали, що Земля є плоским або опуклим кругом, який тримається на підпорах. Стародавні індійці думали, що півкулю Землі тримають чотири слони, які стоять на величезній черепасі. У слов’ян існувала думка, що Земля тримається на китах, а кити плавають по воді.

Учений Піфагор, який жив за дві з половиною тисячі років до нашої ери, вважав, що Земля – це куля, в якої немає верху та низу. Через двісті років після Піфагора старогрецький учений і філософ Аристотель, вивчаючи будову Всесвіту, висловив думку, що Земля – центр Всесвіту, а навколо неї обертаються Сонце і Місяць, планети і зорі. Приблизно через п’ятсот років після Аристотеля жив грецький учений Птоломей, який створив свою систему Всесвіту. Він учив, що всі небесні тіла рухаються навколо Землі в порожньому світовому просторі.

500 років тому всі попередні уявлення про будову Всесвіту спростував польський учений Микола Копернік. Він після тривалих завдяки складним математичним розрахункам довів, що Земля є не центром Всесвіту, а лише однією з планет, що обертаються навколо Сонця.

Ідеї Коперніка розвинув у своїх працях італійський учений Джордано Бруно, який народився в 1548 році. Він вважав, що Всесвіт не має центру й меж. Його твердження суперечили поглядам церкви на Всесвіт, і тому його оголосили єретиком, змушували відмовитися від єретичних поглядів. Але славетний учений не зрікся своїх ідей, за що в 1600 році його заживо спалили на вогнищі.

З давніх часів гаючи за небом, люди використовували різні прості вимірювальні прилади, які дозволяли визначити місце розташування і час перебування тіл на небосхилі. Найпершим і найпростішим приладом був гномон. Він складався зі стрижня, установленого на горизонтальному майданчику гаючи за довжиною та напрямком тіні стрижня, можна було визначити висоту Сонця й інші астрономічні дані. Пізніше були сконструйовані квадрат, за до якого вимірювали кути між зорями, та астролябія – прилад, за до якого визначали висоту зір над горизонтом.

Перший прилад, що збільшував зображення в 30 разів, сконструював італійський професор астрономії та математики Галілео Галілей у 1609 році. Це телескоп, назва якого означає «далеко дивлюсь». За до цього приладу вчений побачив у десятки разів більше зір, ніж неозброєним оком, виявив, що Чумацький Шлях – це скупчення незліченної кількості зір, що слабко світяться, відкрив чотири супутники Юпітера, розглянув поверхню Місяця та багато інших небесних тіл.

Сучасні телескопи дають збільшення в 500 разів. Їх установлюють у спеціальних приміщеннях – обсерваторіях з Землі дослідження небесних тіл не обмежується. Зараз створені орбітальні станції, штучні супутники, які вивчають небесні тіла в космосі.

Освоєння космосу збагачує науку новими знаннями про небесні тіла. Першим у космосі побував радянський льотчик Юрій Гагарін. 12 квітня 1961 року за 108 хвилин він облетів земну кулю зі швидкістю 8 км/с (її називають першою космічною швидкістю). У 1965 р. радянський космонавт Олексій Леонов першим вийшов у відкритий космос. У 1969 р. американські космонавти висадилися на Місяць і взяли проби місячного ґрунту. Першим космонавтом незалежної України став Леонід Каденюк, який у 1997 році протягом 16 діб працював на орбітальній станції спільно з американськими космонавтами.
4,8(5 оценок)
Ответ:
Gestern bin ich wie immer um 7 Uhr aufgewacht. Ich wusch mich, zog mich an, rasierte mich, trank eine Tasse Kaffee und aß ein paar Sandwiches. Um Viertel vor acht war ich bereit. Ich zog meinen Mantel an, nahm meine Aktentasche und ging auf die Straße hinaus. Das Wetter war großartig. Die Sonne schien, der Himmel war blau, wolkenlos. Es war weder heiß noch kalt. Ich hatte noch Zeit und ging zu Fuß zur Arbeit. Ich bin einen kurzen Weg durch den Park gegangen. Unterwegs bewunderte ich die Frühlingsnatur. Die Bäume waren grün, die ersten Blumen blühten, die Natur erwachte aus einem langen Winterschlaf, nach einer halben Stunde war ich schon da. Wie üblich begann ich genau um 9 Uhr zu arbeiten. Ich arbeitete bis halb eins. Dann ging ich zum Abendessen. Meine Mittagspause dauerte 40 Minuten. 
4,8(9 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Математика
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ