1 м/с означает скорость, при которой за одну секунду предмет проходит один метр, т.е. один метр в секунду. Ну, а если предмет с такой скоростью будет двигаться целую минуту, какое расстояние он преодолеет. Конечно, 60 метров, потому что в минуте 60 секунд. Каждую секунду по одному метру, вот и получится, что за 60 секунд он пройдет 60 метров. Поэтому 1м/с = 60м/мин.
Также рассуждаем и в следующих случаях. Скорость у нас 1 м/мин, а идти нам (или какой-нибудь букашке) придется целый час. В часу, мы знаем, 60 минут, и вот за каждую минуту наша букашка будет проходить по одному метру. За первую минуту 1 метр, за вторую - еще 1 метр, за три минуты она преодолеет уже три метра, значит за 60 минут, т.е. за один час она пройдет целых 60 метров. И поэтому мы можем сказать, что скорость 1 м/мин это все равно, что 60 м/час.
А ты знаешь, дружок, сколько секунд в одном часе. Да, правильно, целых 3 600 секунд. (Почему? Да потому что в нем 60 минут, а в каждой минуте 60 секунд. Вот умножим 60 х 60 и получаем 3600). Сколько же пройдем мы за час, т.е. за 3600 секунд, если каждую секунду будем проходить по одному метру? Тут уж совсем легко подсчитать, - ровно 3600 метров! Вот почему скорость 1 м/с = 3600 м/час.
Чому не можна спалювати стерню.
Стерня - це сухі залишки рослин після збору врожаю на полях.
Звісно, спалювати стерню вкрай небезпечно - через це можуть постраждати люди, які знаходяться поблизу.
Також це буває причиною займання дерев і цілих лісів. А лісова пожежа - це страшна річ. Окрім величезної кількості рослин, можуть постраждати тварини і навіть люди.
За самовільний підпал сухих залишків рослин на полях в Україні передбачено адміністративну відповідальність (стаття 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення) у вигляді штрафу від 170 до 1700 гривень.
У випадку, якщо дії винної у правопорушенні особи призвели до більш серйозних наслідків, - не виключена навіть кримінальна відповідальність.
Наприклад, за вчинення дій, які призвели до загибелі людей, згідно Кримінального Кодексу України, суд може призначити покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років.
Тож, будьте свідомими та пильними - не робіть того, чого не варто робити! Бережіть природу!