М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
drr2
drr2
21.06.2021 07:02 •  Математика

За 3/4 кг рыбы заплатили 1 целую 1/5 рублей.сколько стоит 2/7 кг?

👇
Ответ:
Yarmoshenkobchmd
Yarmoshenkobchmd
21.06.2021
750г-1200рубXг   -1000рубXг=1000умнож на 750 и дели на 1200Xг=625г 750г-1200руб1000г-XрубXруб=1200умнож на 1000и дели на 750Xруб=1600руб
4,8(7 оценок)
Ответ:
Yuchvvjv
Yuchvvjv
21.06.2021
3/4кг-6/5рублей
2/7кг-х
3/4х=6/5*2/7
3/4х=12/35
х=12/35:3/4
х=12/35*4/3
х=16/35рублей
4,5(32 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
elvira125
elvira125
21.06.2021
Ат ул − бик сизгер һәм акыллы хайван. Син аны яратсаң, ул да сине ярата, тыңлый, үзенчә сәламләп тавыш бирә. Ат бик кирәкле хайван дип уйлыйм мин. Шушы гаҗәеп хайванга һәр шәһәрдә һәйкәл куйдырыр идем. Кешенең шундый ук тугры дусты − эт. Борынгы заманнардан бирле эт кешегә йортын саклаучы булып хезмәт иткән, киек аулаганда зур ярдәм күрсәткән. Сугышлар вакытында этләр ярдәмендә күперләр, танклар шартлатканнар. Хәзерге вакытта этләр төрле объектларны саклыйлар, милиция хезмәтендә торалар, МЧС ның коткаручылар отрядларында хезмәт итәләр, сукыр кешеләргә ярдәм итәләр.
4,6(32 оценок)
Ответ:
Mariaglu2
Mariaglu2
21.06.2021
Задача.1.Действия:
1) 4500*4=18000(упаковок) -  привозят в каждую аптеку за март
2)3750*4= 15000 (упаковок) -  продает аптека №1 за март
3)18000-15000=3000 (упаковок) - остаётся в аптеке №1 за март
Задача.2. Действия:
1) 630*7=4410 (упаковок) - продаёт аптека №2 за неделю
2) 4410*4=17640(упаковок) -  продает аптека №2 за март 
3) 18000-17640=360(упаковок) - остаётся в атеке № 2
Задача. 3.Действия.
1)18000-17500=500(упаковок) - остается в аптеке за месяц
2)18000/ 4=4500 уп привозят в 3 аптеку в неделю4500/500=9 месяцев понадобится 3 аптеке , чтобы накопить недельное кол-во привоза
4,4(11 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Математика
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ