Культура поведінки в громадських місцях, дотримання всіх правил етикету спілкування свідчить про високий культурний розвиток людини, про її виховання і манерах. Спілкування з вихованою інтелігентною людиною приносить багато позитивних емоцій, з ним завжди приємно проводити час і вести справи. Культура складалася і формувалася багато сторіч по-різному в різних цивілізаціях. Але сьогодні ми прийшли до того, що рівень культури населення значно впав, в порівнянні з минулим століттям. Багато людей в декількох поколіннях поняття не мають про те, як треба поводитися в суспільстві, в транспорті, в театрі або ресторані.
Хочу розповісти вам деякі правила поведінки в громадських місцях.
Почнемо з елементарних норм поведінки на вулиці.
Коли ви йдете по вулиці, то потрібно з повагою ставиться до перехожих, не можна застібати ширінку на ходу, заправляти сорочку, підтягувати колготки і т.д. Йти потрібно рівно, не розмахуючи руками і речами, які ви несете.
Необхідно суворо дотримуватися напрямок руху пішоходів, так, щоб не зіткнутися лоб у лоб із зустрічним потоком.
Не треба штовхати поруч йде людини, і вже у жодному випадку не роздивлятися красивих жінок, що проходять повз, вагітних, інвалідів і людей із зовнішніми каліцтвами, це свідчить про дуже низьку культуру.
На вулиці також можна плювати, смітити, жувати в роті зубочистку, ходити шеренгою по троє і більше, так як ви перекриєте шлях зустрічним перехожим.
Якщо ви зустріли на вулиці свого знайомого, то не варто підбігати до нього з криками і обіймами, особливо, якщо він йде в супроводі незнайомих вам осіб. Правила поведінки в громадських місцях зобов’язує ввічливо привітатися з ним, і, якщо, він не показав свого бажання з вами говорити, йти далі. Якщо ж він все-таки зупинився, то не варто його затримувати надовго, так як партнер по спілкуванню не повинен його чекати довго. І навпаки, якщо ви йдете з дівчиною чи іншим чоловіком, то вам не варто заводити розмову зі знайомим на вулиці, так як некультурно заставляти чекати вашого супутника, особливо, якщо це жінка.
Якщо ж вам необхідно обговорити що -то важливе, то обов’язково включіть вашого супутника в розмову, чоловіків потрібно обов’язково представити один одному, жінка має право не представлятися. Але і в цьому випадку розмова не повинен займати багато часу.
Масштабы на картах и планах могут быть представлены численно или графически.
Численный масштаб записывают в виде дроби, в числителе которой стоит единица, а в знаменателе — степень уменьшения проекции. Например, масштаб 1:5 000 показывает, что 1 см на плане соответствует 5 000 см (50 м) на местности.
Более крупным является тот масштаб, у которого знаменатель меньше. Например, масштаб 1:1 000 крупнее, чем масштаб 1:25 000.
Именованный масштаб показывает какое расстояние на местности соответствует 1 см на плане. Записывается, например: «В 1 сантиметре 100 километров» , или «1 см = 100 км» .
Графические масштабы подразделяются на линейные и поперечные. Линейный масштаб — это графический масштаб в виде масштабной линейки, разделённой на равные части. Поперечный масштаб — это графический масштаб в виде номограммы, построение которой основано на пропорциональности отрезков параллельных прямых, пересекающих стороны угла. Поперечный масштаб применяют для более точных измерений длин линий на планах. Поперечным масштабом пользуются следующим образом: откладывают на нижней линии поперечного масштаба замер длины таким образом, чтобы один конец (правый) был на целом делении ОМ, а левый заходил за 0. Если левая ножка попадает между десятыми делениями левого отрезка (от 0), то поднимаем обе ножки измерителя вверх, пока левая ножка не попадёт на пересечение к-либо трансвенсали и какой-либо горизонтальной линии. При этом правая ножка измерителя должна находиться на этой же горизонтальной линии. Наименьшая ЦД=0,2 мм, а точность 0,1.
Для чего нужен масштаб: Подобный передачи изображения применяется абсолютно во всем, начиная с карт и чертежей и заканчивая обычными фотографиями. Да вот только не всегда нужное изображение можно воспроизвести в натуральную величину. В этом случае на и приходит масштаб. Благодаря ему изображения можно уменьшать или увеличивать, при этом соблюдая необходимые пропорции, которые указываются на чертежах.