Сделаем рисунок к задаче.
Проведем в каждом основании диагонали.
По формуле диагонали квадрата ( а, так как пирамида правильная, основания в ней - квадраты)
d=а√2, а половина диагонали равна а√2):2,
ОА=10√2):2=5√2
НВ= 2√2):2=√2
Рассмотрим прямоугольную трапецию ОНВА
Ее высота =7 см
Основания -
меньшее √2 см
большее - 5√2 см
Опустим из В к основанию ОА перпендикуляр.
Получим прямоугольный треугольник АВС, катет которого АС = разности оснований:
АС=АО-ВН=5√2-√2=4√2
ВС=НО=7 см
Теперь самое время вспомнить о теореме Пифагора.
АВ=√(ВС²+АС²)=√81=9 см
Відповідь:Про людину можна сказати – це жива система, що являє собою єдність фізичного й духовного, біологічного й соціального, успадкованого та набутого.
Пояснення:
Як соціальній істоті, людині властивий соціальний рух, що включає в себе всі інші форми руху, які функціонують під впливом соціального, але неподільно пов'язані із природою. Це означає, що людина як соціальна істота може нормально функціонувати тільки в тому випадку, якщо вона не порушує закони природи, а лише використовує їх, діючи відповідно до цих законів.
Людині як біологічному й соціальному суб'єктові властиві фізіологічні, матеріальні й духовні потреби.
Біологічні потреби людини зумовлені обміном речовин – запорукою існування будь-якого організму. Прикладом таких потреб є потреба людини в повітрі, їжі, воді, теплі, сонячній енергії й ін.
Важливу роль у житті людини відіграють матеріальні потреби. До них належать: потреба в житлі, грошах, одязі й ін., але слід зазначити, що матеріальні потреби людини безмежні й протягом всього свого життя вона прагне до максимального задоволення своїх матеріальних потреб.
Але найдивовижніше досягнення людини – створений нею світ духовних цінностей, досягнення науки й мистецтва. Книги, картини, музичні твори, пам'ятники архітектури, система знань про оточуючий нас світ і про самих людей – все це результат творчої діяльності людини.