Протягом місяця, з 20 січня до 20 лютого, Меркурій, Венера, Марс, Юпітер і Сатурн у небі вишикуються в один ряд — вперше з 2005 року, пише 24tv.ua. За словами старшого куратора Мельбурнського планетарію Тані Хілл гати за цим явищем можна буде як у північній півкулі, так і у південній. При цьому, жодного спеціального обладнання не потрібно, адже усі 5 планет помітні неозброєним оком — за умови чистого неба. "Тисячі років тому наші предки могли помітити їх у нічному небі. Жодного устаткування для цього не треба", — зазначила Хілл. Планети на небі вишикуються у наступному порядку: Юпітер, Марс, Сатурн, Венера та Меркурій. Видання Sky and Telescope радить вийти надвір за 45 хвилин до сходу сонця та подивитись на південний схід гати за "малим парадом планет" можна буде до 20 лютого, однак на початку лютого Меркурій буде менш помітним. За словами Хілл, такий же парад п'яти планет повториться у серпні цього року. а після цього — аж у 2018 році.
Механическая коро́бка переда́ч разновидность коробки передач, механизм, предназначенный для ступенчатого изменения передаточного отношения, в котором выбор передачи осуществляется оператором (водителем) вручную. Названа так, поскольку весь её основной функционал реализуется исключительно за счёт механических устройств, без применения гидравлических или электрических элементов (в отличие, скажем, от гидромеханической или электромеханической трансмиссий, содержащих в своей конструкции, соответственно, гидравлические и электрические элементы).
Коробка передач обеспечивает использование оптимального режима работы двигателя при движении в различных условиях. В механической коробке передач это осуществляется за счёт осуществляемого водителем переключения ступеней (передач), имеющих различное передаточное число.
x-1+1-x=0 перенести x-ы в одну сторону цифры в другую
x+x=1+1 знаки меняются
2x=2
x=1