За 5кг товара заплатили 325руб. Вычисли стоимость 11кг этого товара. 1) Масса товара и его стоимость — прямопропорциональные величины, т.к. при увеличении массы, стоимость увеличивается во столько же раз. 2) Обозначим стоимость 11кг товара буквой x. Составим пропорцию. 3) Применим основное свойство пропорции. Найдём x. 4) ответим на вопрос задачи. Краткая запись задачи: ↑5кг — 325руб.↑ 11кг — x руб. Составим пропорцию. 5 325 ___ = ___ (крест-накрест) 11 x Применим основное свойство пропорции и найдём x. 5⋅x=11⋅325
Решение: Пусть стоимость тетради х шяпик, тогда стоимость книги в 3 раза больше, т.е. 3·х шяпик. Зная, что за покупку заплатили 2 маната 40 шяпик, составим уравнение: 3·х+3·х = 240 (3+3)·х=240 6·х= 240 х = 240:6 х = 40 40 шяпик - стоила тетрадь,40·3 = 120 шяпик - стоила книга. 120 шяпик = 1 манат 20 шяпик. ответ 1 манат 20 шяпик стоила книга. Второй решения: Так как книга дороже, чем тетрадь, в 3 раза, но самих тетрадей купили в три раза больше, то 3 тетради стоят столько же, сколько и книга, т.е. половину стоимости всей покупки, тогда 240:2=120 (шяпик) - стоимость книги. ответ: 1 манат 20 шяпик.
Мектептен кейін Сондықтан, менің күн. жұмыста ата-аналар, Мен үйде жалғыз қалдым. Сондай-ақ ұзақ Мен киім өзгерту және кешкі ас пісіру, мен музыка қосыңыз. Бұл мектептен кейін менің кішкентай демалыс. Түстен кейін, менің үй тапсырмасын орындауға, мен қарындаш нота (мәтіндерді оқу соңында қалдырып, содан кейін (тілдер, әдебиет, тарих) маған оңай өтіңіз, қиын (математика, физика, химия) бастаңыз Ноутбук маңызды) жоспарын жасайды. сәл үзіліс жасап, әрбір объектінің кейін (I алма немесе сусын шай жеп, теледидарда соңғы жаңалықтарды көруге). Содан кейін қалғандары мынадай. Ол үйде немесе музыка мектебінде музыка сабақтар болуы мүмкін. Елге оралған соң, менің ана бір сағаттан оралады білемін, мен үйдің айналасында нәрсе істеп жатырмын. анам келіп, мен оған, кешкі ас дайындау көмектеседі. Мен күн сайын күннің режимін ұстанатын, мен, жақсы және одан табысты тез барлық қажетті тапсырмаларды орындауға уақыт бар түсіндім. Rest дене психикалық еңбек немесе қызмет кез келген басқа түріне қосқышын мүмкіндік береді.
Вычисли стоимость 11кг этого товара.
1) Масса товара и его стоимость — прямопропорциональные величины, т.к. при увеличении массы, стоимость увеличивается во столько же раз.
2) Обозначим стоимость 11кг товара буквой x. Составим пропорцию.
3) Применим основное свойство пропорции. Найдём x.
4) ответим на вопрос задачи.
Краткая запись задачи:
↑5кг — 325руб.↑
11кг — x руб.
Составим пропорцию.
5 325
___ = ___ (крест-накрест)
11 x
Применим основное свойство пропорции и найдём x.
5⋅x=11⋅325
x=11⋅325(сокращаем на 5 до 65)
5(сокращаем на 5 до 1)
x=715(руб)
ответ: товар стоит 715 рублей.