радіаційна небезпека
аварія з викидом (розливом) радіоактивних речовин - аварія на радіаційно небезпечному об’єкті, яка спричинила викид (розлив) радіактивних речовин за межі встановлених захисних бар’єрів, і (чи) потужність дози іонізуючого випромінювання перевищує встановлені норми і загрожує довкіллю.
радіаційне забруднення - забруднення поверхні землі, атмосфери, води, продуктів харчування, харчової сировини, кормів та різних предметів радіоактивними речовинами у кількості, що перевищує рівень, встановлений стандартами, нормами і правилами радіаційної безпеки.
виникнення аварій (катастроф) на транспорті, підприємствах та енергетичних установках з викидом радіоактивних речовин становить сарйозну небезпеку.
фактори небезпеки викиду (розливу) радіоактивних речовин:
забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та і крім того, внаслідок можливого атомного вибуху виникнення сильних руйнувань на значній території.
пропонуємо заходи, необхідні кожній людині, яка може опинитися у районі можливої аварії з викидом (розливом) радіоактивних речовин.
досвід ліквідації аварії на аес показав високу ефективність цих заходів.хімічна небезпека.
аварії (катастрофи) на підприємствах, транспорті та продуктопроводах можуть викидом (виливом) в атмосферу і на прилеглу територію сильнодіючих отруйних речовин (сдор), таких як хлор, аміак, синильна кислота, фосген, сірчаний ангідрид та інші. це являє серйозну небезпеку для населення, заражене повітря уражає органи дихання, а також очі, шкіру та інші органи.
фактори небезпеки викиду (розливу) хімічно небезпечних речовин: забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та і крім того, внаслідок можливого хімічного вибуху виникнення сильних руйнувань на значній території.
Инженерная защита населения, территорий и населенных пунктов – это комплекс организационных и инженерно-технических мероприятий, направленных на предотвращение или снижение до допустимых уровней воздействий поражающих факторов стихийных бедствий, аварий, природных и техногенных катастроф, а также оружия и последствий его применения. Мероприятия инженерной защиты регламентируются рядом нормативных правовых документов, основным из которых является СНиП 2.01.51-90 «Инженерно-технические мероприятия гражданской обороны». Выполнение некоторой части этих мероприятий характерно и для защиты населения и территорий от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера. Этим нормативным правовым документом определены требования к планировке, размещению и строительству защитных сооружений гражданской обороны, объектов экономики, зданий, сооружений, инженерных систем с учетом необходимости обеспечения их безопасности в условиях как военных опасностей, так и чрезвычайных ситуаций. Их соблюдение позволяет снизить людские потери и материальный ущерб, создать условия для успешного проведения аварийно и других неотложных работ.
Источник: https://fireman.club/inseklodepia/inzhenernaya-zashhita-naseleniya-territoriy-i-naselennyih-punktov/ При копировании материалов, ссылка на источник обязательна © fireman.club
Объяснение: