1.необережне поводження з вогнем, бенгальськими вогнями, феєрверками.порушення правил безпеки під час користування побутовими електричними й газовими 2.розрізняють три стадії розвитку пожежі. початкова (загоряння). триває від 5 до 30 хв. відносно низька температура й незначна швидкість поширення вогню. вогонь досить легко загасити. основна (стійке або розвинуте горіння). горіння підсилюється і прискорюється. підвищується температура полум’я. збільшуються факел полум’я і площа поширення вогню. загасити пожежу дуже важко. кінцева (згасання пожежі). завершується горіння, поступово знижується температура. вогонь згасає, коли догоряють горючі речовини. 3.коли у вогонь потряпляє багато повітря бо воно спричиняє розсовщудженю вогня. 4.воду, пісок, ковдру з натуральних матеріалів, пральний порошок, брезентові покривала. 5.це пристрій який чаще усього використовують для загасеня вогню.порошкові вогнегасники (вп-5, вп-25) використовують для гасіння всіх видів пожеж: легкозаймистих рідин, газів, електроустановок під струмом, твердих матеріалів. користуючись такими вогнегасниками, треба захищати органи дихання.рідинні вогнегасники використовують для гасіння матеріалів і виробів, що погано змочуються. це — бавовна, вата, вироби з дерева, пластмаси. хімічно-пінні вогнегасники (вхп-10) можна застосовувати для гасіння пожеж нафтопродуктів і твердих речовин. ними не можна гасити пожежі електричних установок, приладів, які перебувають під струмом. на корпусі кожного вогнегасника написано або схематично зображено інструкцію щодо його використання. 6. закрити рот і ніс тканиною, бажано вологою. можна використати носовичок, шарф, рушник, рукав сорочки, футболки. якщо пожежа сталася, коли людина перебувала в ліжку, підводитися не можна, тому що чадний газ піднімається вгору. треба закрити ніс і рот тканиною і сповзти на підлогу. 7.якщо одяг не дуже сильно почав горіти треба попробувати його потушити якщо це не получиться то треба зняти одяг.
Орбитальный марсианский аппарат Mars Global Surveyor впервые зарегистрировал метеоритный дождь в ионосфере планеты. Британские астрономы ожидали рано или поздно увидеть нечто подобное, поскольку рядом с планетой пролегает путь кометы 79P/du Туа-Хартли. По словам Апостолоса Кристо, астронома из Обсерватории в Арме (Великобритания) , таким образом можно предсказывать подобные явления на Марсе и Венере в дальнейшем.
Как и на Земле, на Марсе метеоритный дождь случается, когда планета проходит через пылевой хвост кометы. На полученных фотографиях не видно самих метеоров, но благодаря изучению яркости и длины метеорных вспышек в оптическом и радиодиапазоне, можно определить их возраст, а также размеры и состав ядра самой кометы. По словам Кристо, выявить метеоритный дождь на таком расстоянии было чрезвычайно сложно. Для того, чтобы обнаружить метеоры, учёным пришлось долго перебирать данные, полученные с Mars Global Surveyor. Исследователи косвенно обнаружили их, измеряя нарушение в электрической плотности атмосферы Марса. Учёные также нашли свидетельства метеоритного дождя в снимках прохода кометы в 2003 году. Кристо сказал, что в снимках прохода кометы 2005 года не удалось найти метеоры потому, что все они сгорели в нижних слоях атмосферы
бобр
северный олень
тюлень