М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
lianagabrielya
lianagabrielya
08.04.2022 19:30 •  Право

До ть розв'язати задачі! 1. Розбійник передав на зберігання Сею свою здобич, відняту в мене, причому Сей не знав про підступництво того, хто передав на зберігання. Кому Сей повинен повернути передане на зберігання: розбійникові чи мені?

2. Я став кредитором за стипуляцією з боку Тиція у зобов’язанні надати мені певну земельну ділянку, крім узуфрукту. Після цього мій боржник Тицій помер. Чи повинен його спадкоємець надати мені повну власність на земельну ділянку чи лише власність, за винятком узуфрукту?

3. Гай Луцилій справляв весілля сина і по свого сусіда Спурія Катула позичити йому на місяць десять амфор вина. Укладаючи договір, сторони не згадували ні про марку вина, ні про те, з якого винограду було вино, ні про його витримку. Спурій Катул, позичивши Гаю Луцилію десять амфор витриманого хіосського вина, отримав від нього через місяць, точно у строк, десять амфор більш молодого сетійського. Катул, який завжди віддавав перевагу грецьким винам, зажадав замінити вино. Луцилій із цим не погодився: адже про марку вина та про його витримку не йшлося.
Чи був виконаний договір про позику з боку Луцилія і чи може Катул заявити претензію в судовому порядку?

4. Тиберій Фульвій був компаньйоном Марка Емілія. Вони вели торгівлю східними прянощами і пахощами, які вивозилися морським шляхом з Персії і Єгипту. Справа була вигідною, але пов’язана з ризиком (оскільки морський шлях був дуже небезпечний). Перевезення ж морем у зимовий час взагалі припинялися. Компаньйони вкладали більшу частину коштів у розширення справи. Одного разу в жовтні Фульвій відправився до Єгипту, закупив товар, але затримався в Олександрії майже на місяць. І от погода погіршилася, море заштормило, і пливти було зовсім неможливо. У результаті Фульвій прибув до Риму тільки навесні. Частина прянощів зіпсувалася, крім того, компанія втратила багато постійних покупців.
Чи може Емілій висунути позов на Фульвія? У чому його можна звинуватити?
5. Тит Аттій замовив ювеліру десять золотих кілець, кожне з яких має важити третину унції (унція = 27,3 г). Золота в Аттія не було і купувати він його не захотів, побоюючись обману. Тому він по ювеліра зробити кільця із власного золота, вартість якого включалася у вартість замовлення. Гроші Аттій сплатив заздалегідь. А ювелір постійно відкладав виконання замовлення, і, зрештою, Аттій, втративши терпіння, звернувся до суду.
Який позов слід висунути ювеліру – позов про замовлення (на підставі договору найму робіт) або позов з договору купівлі?

6. Децим Росцій, який недавно побудував нову віллу, купив у Публія Елія меблі: столи, крісла, ложа й шафи. Вони домовилися, що гроші будуть виплачені після того, як меблі відправлять на віллу. Меблі були покладені у два візки й відправлені до Росція. Але по дорозі один з візків зламався, і меблі довелося відвантажити на дорогу. У цей саме час по дорозі до форуму рухалися в супроводі кінних воїнів фури з хлібом. Оскільки меблі перегородили дорогу, фури стали. Перевізники і солдати нещадно лаяли вантажників і готові були почати бійку, коли з’явився едил. Едил наказав забрати меблі. Забрати їх було нікуди. Тоді він зробив нову пропозицію: розрубити ложа і шафи на частини. Це розпорядження було виконано легіонерами із задоволенням. У кого є підстави для висунення позову? Хто буде відповідачем?
7. Публій Клавдіан, Секст Каска й Гай Вініцій увійшли в товариство з переробки і продажу льону. Кожний з них вніс у спільну скарбницю по сто денаріїв. Далі Публій Клавдіан за власною ініціативою позичив у банкіра двісті денаріїв, щоб пустити їх на торгівлю шкірою, але справа в нього не пішла, і віддати грошей він не зміг. Побоюючись переслідувань із боку банкіра, він утік із залишком грошей з міста і зник. Обурений банкір звернувся до Секста Каски і Гая Вініція з вимогою повернути йому гроші та відсотки із спільної скарбниці товариства.
Чи мають вимоги банкіра до товариства законну підставу?

👇
Открыть все ответы
Ответ:
myasovkavlad
myasovkavlad
08.04.2022
1) Понятие «правового поведения» является погранич­ ным, поскольку одновременно принадлежит и филосо­ фии права, и социологии, и психологии. Очевидно, что под ним понимается вид социального поведения личн ости по отношению к существующим в обществе пра­ вовым нормам. Таким образом, это понятие тесно свя­ зано с понятием нормативного поведения, хотя и не со­ впадает с ним, поскольку существует нормативное по­ ведение, которое не имеет отношения к сфере права (например, нравственное, эстетическое, религиозное). С другой стороны, сферы правового и нормативного поведения могут пересекаться, поскольку речь идет о регламентации поведения существующими в обществе правовыми нормами.
8)Правопоря́док — состояние общественных отношений, при котором обеспечивается соблюдение закона и иных правовых норм, одна из составных частейобщественного порядка. Это состояние фактической урегулированности социальных связей, качественное выражение законности.
4)Основными признаками правопорядка являются:его регламентация правовыми нормамиреальное воплощение содержания данных норм в жизни, урегулированность на их основе общественных  государством.
4,7(18 оценок)
Ответ:
Kotyaty
Kotyaty
08.04.2022

Социа́льные но́рмы — общепризнанные правила, образцы поведения, стандарты деятельности, призванные обеспечивать упорядоченность, устойчивость и стабильность социального взаимодействия индивидов и социальных групп. Совокупность норм, действующих в том или ином сообществе, составляет целостную систему, различные элементы которой взаимообусловлены

                                                                                 источник "Wiki"

Их мы можем поделить на несколько групп, а именно:

Запрещающие, Побудительные, Рекомендательные, Повелительные.

Следственно можно привести следующие примеры:

Запрещающие - запрет на нецензурную брань в общ. местах.

Побудительные - Доп. при поступлении в вуз за победы в олимпиадах.

Рекомендательные - Платить за коммунальные услуги в срок.

Повелительные - Обязательное ношение масок.

4,5(36 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Право
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ