Відповідь:
Згідно ст.9 КУпАП - Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Адміністративний проступок має свої специфічні ознаки:
суспільна шкідливість;
протиправність;
винність;
карність.
Відповідно до ст. 11 ККУ - Злочином є передбачене цим Кодексом суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину. Не є злочином дія або бездіяльність, яка хоча формально і містить ознаки будь-якого діяння, передбаченого цим Кодексом, але через малозначність не становить суспільної небезпеки, тобто не заподіяла і не могла заподіяти істотної шкоди фізичній чи юридичній особі, суспільству або державі.
Ознаки:
1) це діяння, вчинене суб'єктом злочину;
2) це діяння суспільно небезпечне — воно завдає шкоди чи створює загрозу спричинення такої шкоди об'єктам, що охороняються чинним законодавством;
3) це протиправне діяння, яке передбачено чинним кримінальним законодавством, — порушення особою конкретної кримінально-правової норми;
4) це винне діяння, тобто таке, що вчинене умисно чи з необережності;
5) це каране діяння, за яке чинним КК України передбачено певний вид, термін або розмір покарання.
Пояснення:
ситуация 1) Статья 38 Уголовного кодекса про расторжения трудового договора по инициативе работодателя.
Трудовой договор заключается на определенный срок, но эго работадатель может расторгнуть в определенных случаях, и один из них является, появления работника в нетрезвом состоянии или в состоянии наркотических воздействий.
Поэтому директор поступил правильно.
Ситуация 2) Директор поступил не по закону. Так как он уволил работника не имея на это определенную ситуацию по закону. Работодатель должен был предоставить работнику всю нужную защиту, чтобы работать было безопасно. Работник может обратиться к вашим органам власти, так как работодатель нарушил закон.
Ситуация 3) Происходит нарушения трудового законодательства со стороны работодателя.
Имеет ли право работодатель уволить беременную женщину? Ни в коем случае! За это и посадить можно. Как минимум — наложить штраф. И административная, и уголовная ответственность руководства может применятся за одно и то же нарушение трудового законодательства. Оштрафовать могут по решению суда, если нарушение не признано грубым.
Уголовное дело открывают после обращения в правоохранительные органы, и доведя дело до обвинительного вердикта — нарушитель может сесть в тюрьму на полгода или два года заниматься исправительными работами, без возможности еще 5 лет занимать руководящие должности.
ст. 260 ТК РФ:Перед отпуском по беременности и родам или непосредственно после него либо по окончании отпуска по уходу за ребенком женщине по ее желанию предоставляется ежегодный оплачиваемый отпуск независимо от стажа работы у данного работодателя.
Если работодатель будет отказывать, то работница может подать жалобу в трудовую инспекцию на необоснованный отказ.
ЭТО ВСЁ НАДЕЮСЬ Я ТЕБЕ