Статья 63 ТК РФ, определяя возраст, с которого допускается заключение трудового договора, указывает, что с лицами, достигшими возраста 16 лет, может быть заключен трудовой договор.
Ранее, КЗоТ РФ, ст. 173
Не допускается прием на работу лиц моложе 15 лет
Теперь, ТК РФ, ст. 63
Заключение трудового договора допускается с лицами, достигшими возраста 16 лет
Установив в качестве общего правила достижение гражданином 16-летнего возраста для вступления в трудовые отношения, законодатель, принимая во внимание объективные факторы, в ряде случаев допускает возможность вступления в трудовые отношения в более раннем возрасте, а в других случаях устанавливает запрет применения труда лиц, не достигших 18 лет.
На основании ст. 63 ТК РФ лица в возрасте 15 лет вправе вступить в трудовые отношения в случае получения основного общего образования либо оставления общеобразовательного учреждения. Это объясняется тем, что на основании ст. 19 Закона РФ от 10.07.92 № 3266-1 “Об образовании” требование обязательности основного общего образования применительно к конкретному обучающемуся сохраняет силу до достижения им возраста 15 лет, если соответствующее образование не было получено обучающимся ранее.
По согласию родителей (либо их законных представителей) и местного органа управления образованием обучающийся, достигший возраста 15 лет, может оставить общеобразовательное учреждение до получения им основного общего образования.
1. Учень приходить до школи за 15-20 хвилин до початку занять у чистому охайному одязі,залишає в гардеробі верхній одяг, взувається у змінне взуття, займає своє робоче місце та готує всі необхідні навчальні прилади (зошит, щоденник підручник тощо) до наступного уроку.
2. До школи учні приходять в одязі ділового аба напівділового стилю (не дозволяється приходити у: спортивному костюмі, обтягуючому, прозорому одязі, шортах або міні-спідницях), мають змінне взуття, намагаються бути прикладом охайності (взуття, зачіска, одяг).
3. Учні забов’язані мати на кожному уроці все необхідне шкільне приладдя (зошити, щоденники, підручники). Усі підручники мають бути обгорнені; користуватися ними потрібно охайно для подальшої передачі учням у наступному навчальному році.
4. Дзвоник на урок – для учня: після нього жоден учень не виходить з класу. Після дзвонику на урок учні не ходять по класу, а знаходяться кожен – на своєму робочому місці. Дзвоник по закінченні уроку – для вчителя: лише після того як учитель оголосить про закінчення уроку, кчні можуть встати з місць і вийти з класу.
5. Учні мають з повагою ставитись до вчителя – не перебивати під час розмови, називати його лише по імені та по-батькові, виконувати вимого вчителя, директора після першого прохання (надати щоденник,прибрати в класі – виконати інше завдання).
6. Учні повинні берегти майно школи, обережно поводитися як із власними речами, так із речами інших учнів або вчителів.
7. Не дозволяється використання плеєрів та мобільних телефонів під час навчального процесу.
8. Не дозволяється без дозволу педагогів залишати приміщення та територію школи в урочний час.У випадку пропуску занять учень повинен надати класному керівникові довідку від лікуря або записку від батьків (або осіб, які їх заміняють) стасовно причини відності на заняттях. Пропускати заннятя без поважної причини не дозволяється.
Объяснение:получилось только 8 то большие