М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
kiraivanova777
kiraivanova777
30.04.2023 13:26 •  Право

Громадянин Невірний К. подав заяву до державного ор- гану РАЦС про реєстрацію шлюбу з Л. Несвідомою. Через
декілька днів до органу РАЦС прийшла громадянка Довірли-
ва С. та попросила не реєструвати цей шлюб, оскільки вона з
Невірним К. проживають разом уже декілька років. Усі сусіди
й знайомі вважають їх чоловіком та дружиною, хоча їх шлюб
не зареєстровано.
• Дайте правовий аналіз ситуації. Чи зміниться ваше рішен-
ня, якщо виявиться, що в Невірного К. та довірливої С.
є спільна дитина?​

👇
Ответ:
Viralave
Viralave
30.04.2023

Відповідь:

готувала для такого ж завдання

Перш за все, що можна сказати гр. С.Довірливій. Згідно вимог ст. 21 Сімейного кодексу України (далі СК України)  "Проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язків подружжя". А згідно вимог ст.ст 23, 24 СК України право на шлюб має будь-яка особа, яка досягла шлюбного віку і бажає добровільно зареєструвати свій шлюб. Згідно ст. 26 СК України визначено  перелік осіб, які не можуть перебувати у шлюбі між собою:  це 1) особи, які є родичами прямої лінії споріднення;  2) рідні (повнорідні, неповнорідні) брат і сестра; 3) двоюрідні брат та сестра, рідні тітка, дядько та племінник, племінниця; 4)  усиновлювач та усиновлена ним дитина. Шлюб між усиновлювачем та усиновленою ним дитиною може бути зареєстровано лише в разі скасування усиновлення.

Якщо таких обмежень для Невірного і Несвідомої немає, то ще можливо ще існують підстави для визнання судом в подальшому такого шлюбу недійсним, згідно вимог ст.ст. 39,40,41 СК України. Такими підставами є, у тому числі:    

- шлюб, зареєстрований з особою, яка одночасно перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі.  

- шлюб, зареєстрований з особою, яка визнана недієздатною.  

- шлюб який був зареєстрований без вільної згоди жінки або чоловіка.  Згода особи не вважається вільною, зокрема, тоді, коли в момент реєстрації шлюбу вона страждала тяжким психічним розладом, перебувала у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, в результаті чого не усвідомлювала сповна значення своїх дій і (або) не могла керувати ними, або якщо шлюб було зареєстровано в результаті фізичного чи психічного насильства.  

- фіктивний шлюб. Шлюб є фіктивним, якщо його укладено жінкою та чоловіком або одним із них без наміру створення сім'ї та набуття прав та обов'язків подружжя.  

- шлюб зареєстровано з особою, яка приховала свою тяжку хворобу або хворобу, небезпечну для другого з подружжя і (або) їхніх нащадків;  

- шлюб зареєстровано з особою, яка не досягла шлюбного віку і якій не було надано права на шлюб.    

Таким чином, якщо ніяких заперечень до реєстрації шлюбу, які згадуються у вказаному переліку немає, то РАЦС не вправі відмовити в реєстрації шлюбу Невірного і Несвідомої.  Наявність спільної дитини не рятує ситуацію. Невірний може бути зареєстрований батьком дитини, а шлюб при цьому зареєструвати з іншою жінкою.  

Пояснення:

4,5(100 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
katerina17054
katerina17054
30.04.2023
Сущность государства как общественного явления представляет собой «многогранный стержень», который состоит из множества взаимосвязанных внутренних и внешних сторон, придающих ему качественную определенность универсальной управляющей системы. Раскрыть сущность государства — значит выявить главное, определяющее, то, что обусловливает его объективную необходимость в обществе, уяснить, почему общество не может существовать и развиваться без государства. Постижение сущности государства составляет одну из основных задач теории государства.
4,4(73 оценок)
Ответ:
heylalaoxkpop
heylalaoxkpop
30.04.2023
Разработчики внесли эту статью для того, чтобы:
построению правового государства в России
2. Повысить эффективность управления на местах
3. Предоставить людям возможность полного контроля деятельности местных властей

Их главное отличие в том, что целью муниципальной власти является благоустройство и поддержание в порядке местных школ, поликлиник, домов, парков, дорог, садов и т.д. То есть всего, до чего государственной власти дела нет. И, конечно, власть муниципалитетов распространяется только на территорию их муниципии, а гос.власть действует по всей стране.
4,4(95 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Право
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ