М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
втклр
втклр
11.12.2020 10:20 •  Право

Громадянин Симоненко усе своє майно заповів рідному брату. Дружина громадянина Симоненко (48 р., працює бухгалтером), син (28 р., працює лікарем), донька (17 р., навчається в інституті), мати (75 р., пенсіонерка) в якості спадкоємців у заповіті названі не були. Дружина подала позовну заяву до суду. Яке рішення прийме суд? Чому?​

👇
Ответ:
au20941
au20941
11.12.2020

Відповідь:

Для того, щоб сказати, яке рішення прийме суд, потрібно знати зміст позову. З яким питанням звернулася гр. Симоненка до суду: визнання заповіту нікчемним, визнання заповіту недійсним повністю чи в частині, визнання права власності на спадкове майно повністю чи в його частині? Якщо дружина звернулася до суду з питанням визнання заповіту недійсним, гр. Симоненко не був визнаним за життя недієздатним чи обмежено дієздатним, розумів і усвідомлював значення своїх дій, то, вважаю, що суд повинен їй відмовити у задоволенні позову. Згідно вимог ст. 1234 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) право на заповіт має фізична особа з повною цивільною дієздатністю, а згідно вимог ст.1235 цього ж кодексу заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин. Тому гр. Симоненко мав право залишити своє майно по заповіті у спадщину будь-кому.

Якщо прийняти за умову, що дійсність заповіту ніхто не оспорював, то не зрозуміло чому гр. Симоненко звернулася до суду, замість того, щоб звернутися до нотаріуса. Однак, при видачі свідоцтва про право на спадщину, потрібно буде з"ясувати чи не є це майно спільним майном подружжя. У такому випадку дружина матиме право  на виділ їй 1/2 частки майна, інша 1/2 частка майна буде спадкуватися за заповітом після смерті гр. Симоненка спадкоємцем за заповітом. Але при цьому згідно вимог ст. 1241 ЦК України неповнолітня донька (17 років) та непрацездатна за віком мати (75 р.) мають право на отримання обов"язкової частки у спадщині. "Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка)". Якщо б гр. Симоненко не залишав заповту, то після його смерті мали б право спадкувати його: 1)дружина,  2)син, 3) дочка, 4) мати всі в рівних частка - тобто по 1/4 кожна (виходячи із змісту ст.1261,  1267 ЦК України). Отже, розмір обов"язкової частки у дочки і матері спадкдавця становить 1/8 для кожної ( не менше половини від розміру частки, яку б вони успадкували за законом -тобто, якби не було б заповіту).

Пояснення:

4,4(42 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Тимур00000000
Тимур00000000
11.12.2020
Правонарушение — неправомерное поведение, виновное противоправное общественно опасное деяние деликто лица (действие или бездействие), противоречащее требованиям правовых норм и совершённое праводее деликто лицом или лицами. Влечёт за собой юридическую ответственность.
Проступки - это все противоправные деяния, за исключением преступлений. Основным критерием разграничения преступлений и проступков является степень общественной опасности этих правонарушений и санкции, предусмотренные за эти противоправные деяния.
Виды проступков бывают следующие: Дисциплинарные. Административные. Гражданско-правовые проступки. Аморальные
4,5(21 оценок)
Ответ:
Даяна303
Даяна303
11.12.2020
Мое отношение к гражданскому браку

Брак - союз мужчины и женщины. В брак вступают по любви и перед лицом свидетелей государство объявляет мужчину и женщину законными мужем и женой.

Мое отношение к распространившемуся в обществе гражданскому браку крайне негативное. 

Во-первых, гражданский брак - это безответственно. Часто можно услышать "это же просто штамп в паспорте". Но я считаю, что это не просто штамп в паспорте. Это свидетельство для всего мира о принятом решении и принятых на себя обязательствах - ответственности перед мужем и женой. А когда мужчина боится брать на себя ответственность за свою любимую, он не имеет право становиться супругом.  

Во-вторых, рождение детей в гражданском браке ставит под угрозу их будущее. Ребенок - незаконно рожденный. Это клеймо духовно и морально угнетает и деморализует. 
К тому же отец ребенка может отказаться признавать его, ведь отношения в гражданском браке не обязывают, а свободны расстаться в любую минуту.

В-третьих, если мужчина и женщина хотят состоять в гражданском браке, то это показывает лишь на то, что они до сих пор в поиске того единственного. Не дай Бог попасться в ловушку таких "гражданских" отношений. 

Для меня "гражданский брак" - это адский брак. 
4,5(46 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Право
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ