М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
dima1028
dima1028
04.04.2023 12:12 •  Право

Громадянин С. залишив заповіт, яким розпорядився все належне йому майно (на суму 24 000 грн.) передати музею, присвяченому його діду. У нього залишився син (21 рік, водій) та дочка (14 років, учениця). До вас як до юридичного консультанта звернулися жінка померлого (їй 45 років, працює на залізниці) і його мати (66 років). Дайте обґрунтовану відповідь щодо можливості отримання спадщини.

👇
Ответ:
андрейка46
андрейка46
04.04.2023

Відповідь:

Згідно вимог ст. 1235 Цивільного кодексу України (далі- ЦКУ) "Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин". А згідно вимог частини другої ст. 1236 ЦКУ Стаття 1236 "Заповідач має право скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини". Тому, якщо немає будь-яких інших підстав, то вважати заповіт громадянина С недійсним або нікчемним ми не можемо.  Отже виходимо з того, що після його смерті  все його майно спадкуватиме музей. Якщо це майно не є об"єктом спільної сумісної власності подружжя (згідно вимог ст. 61 Сімейного кодексу України), то дружині громадянина С. не належить право власності на частку у цьому майні. Згідно вимог частини першої ст. 1241 ЦКУ "Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка)".

До таких спадкоємців, які матимуть право на обов"язкову частку, в даному випадку відносяться: дочка спадкодавця (тому що вона малолітня) і мати спадкодавця (тому що вона непрацездатна за віком). Син і дружина повнолітні, працездатні, тому їм обов"язкова частка у спадщині не належить. Виходячи із змісту ст. 1241 ЦКУ при відсутності заповіту всі четверо спадкоємців за законом мали би право на спадкування в рівних частках кожен, тобто по 1/4 частці. Підстави закликання їх до спадкування за законом передбачені ст. 1261 ЦКУ (Перша  черга спадкоємців за законом), а рівність часток у спадщині - ст. 1267 ЦКУ.  

Але так як громадянин С. залишив заповіт, то його донька і мати отримають по 1/8 частці кожна (1/2 від 1/4 ) у спадщині в якості обов"язкової частки, тобто, отримають майно на суму по 3 000 грн. кожна (24 000 ділимо на 8 отримуємо 3000).

Пояснення:

4,6(84 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
nickname011
nickname011
04.04.2023
Первый случай. Скажем, проектирую я здание лабораторного корпуса, в некоторых помещениях я должен сделать кислотостойкие полы. Для этого мне нужно как минимум знать, что такое кислота. Ну и добавки к бетону, чтобы он не просто противостоял кислотам, но и мог их нейтрализовать. Металлоконструкции в таком помещении, как человек знающий химию, я закрою стеклоэмалевым покрытием.

Второй случай. По непонятным причинам на объекте разрушаются сваи фундамента. Проводим химический анализ почвы для выяснения причин. И вот тут Вам прораб произносит три слова: битумная эластомерная мастика. А Вы химию не учили: )

Третий случай. Сегодня в моде монолитное домостроение. Строят из бетона круглогодично. При технологии строительства применяют массу всякого рода добавок, пластифицирующих, пpoтивoмopoзных, вoздyxoвoвлeкaющих, уcкopитeли твepдeния бeтoнa, пигменты. При изготовлении ячеистого бетона по пеногазобетонной технологии, используют разного рода пенообразователи, химический состав которых Вы должны знать. А добавки к бетону из глинисто-солевых шламов и термореактивных смол, я стану применять при строительстве домов в зонах вечной мерзлоты.
4,8(81 оценок)
Ответ:
kateshafran1234
kateshafran1234
04.04.2023

особи у віці від 14 до 18 років мають неповну цивільну дієздатність. це означає, що вони мають право:

самостійно розпоряджатися своїм заробітком або іншими . лише суд за наявності достатніх підстав за заявою батьків може позбавити неповнолітню особу цього права;

самостійно здійснювати права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом;

бути учасником (засновником) юридичних осіб, якщо це не заборонено законом або установчими документами;

самостійно укладати договір банківського вкладу і розпоряджатися коштами на рахунку. ст. 32 цку

виходячи з цього:

володимир суржик правильно віддмовив матері

валентина має право витрачати свою зарплату на власний розсуд

суд може обмежити валентину в дієздатності за законними підставами, а їх не так багато

тільки суд

4,4(75 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Право
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ