К какому виду административного принуждения следует отнести данные меры воздействия:
1) предупреждение;
2) проверка государственным автомобильным инспектором документов у водителя транспортного средства;
3) устное предупреждение, сделанное главным государственным санитарным врачом района заведующему столовой;
4) вынесенное инспектором государственного пожарного надзора предписание директору фабрики о необходимости устранения недостатков в соблюдении правил пожарной безопасности;
5) предостережение прокурора о недопустимости нарушения законности;
6) замечание, объявленное начальником цеха рабочему за нарушение трудовой дисциплины;
7) обследование подконтрольного объекта инспектором госгортехнадзора;
8) лишение права охоты;
9) доставление в медицинское учреждение лица, находящегося на улице в состоянии сильного опьянения;
10) административное выдворение из пределов Российской Федерации иностранного гражданина;
11) ограничение движения транспорта на улице города;
12) передача несовершеннолетнего под надзор родителей;
13) приостановление работы неисправной газопылеулавливающей установки инспектором по контролю за работой газоочистных и пылеулавливающих установок;
14) опечатывание техническим инспектором труда станка, эксплуатируемого с нарушением правил техники безопасности;
15) досмотр ручной клади и багажа пассажиров воздушного судна;
16) отстранение от управления транспортным средством лица, находящегося в состоянии опьянения;
17) установление административного надзора за лицом, освобожденным из мест лишения свободы.
Какие из вышеназванных действий относятся к мерам административного принуждения, а какие таковыми не являются? Почему?
Відповідь:
1) громадянин у нетверезому стані з'явився на вулиці і зачіпав перехожих; (Стаття 178 КпАП. Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді. Санкція (тобто, покарання за недотримання цієї норми права) - "тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".)
2) при прокладенні труб на дачній ділянці було пошкоджено паркан сусідньої ділянки; (цивільне право)
3) лаборантка інституту постійно запізнювалася на роботу. Вона була попереджена адміністрацією інституту, але продовжувала запізнюватися; (трудове право)
4) продавець продав пляшку вина неповнолітньому; ( Стаття 156 КпАП Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння. Санкція - "тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян")
5) водій залишив машину на ділянці вулиці, незважаючи на заборонний знак. (Стаття 122 КпАП. Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху - Санкція - "тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян")
6). Майор міліції Сергієнко В.Т., керуючи автомобілем, що належав йому на правах приватної власності, порушив правила дорожнього руху - перевищив швидкість і створив аварійну ситуацію. (Стаття 122 КпАП. Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху. "Порушення, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року).
Пояснення: