1. Правонарушение не может быть в виде
1) деяния
2) мыслей
3) действия
4) бездействия
2. Уголовная ответственность по общему правилу наступает с
1) 15 лет
2) 16 лет
3) 18 лет
4) 20 лет
3. С 14-летнего возраста уголовная ответственность наступает за
1) оскорбление
2) незаконную охоту
3) заведомо ложное сообщение об акте терроризма
4) сокрытие информации об обстоятельствах, создающих опасность для жизни и здоровья людей
4. Административным правонарушением является
1) переход дороги на красный (запрещающий) сигнал светофора
2) опоздание на работу
3) нанесение ущерба автомобилю (например, повреждение переднего стекла)
4) отказ свидетеля преступления давать показания следователю
5. Юридическая ответственность является разновидностью ответственности
1) моральной
2) религиозной
3) социальной
4) дисциплинарной
6. За опоздание на работу должно следовать наступление ответственности
1) уголовной
2) гражданской
3) административной
4) дисциплинарной
ответы: 1-2, 2-2, 3-3, 4-1, 5-3, 6-4
1. Неосудність. Це обумовлена болючим станом психіки або недоумством нездатність особи усвідомлювати свої дії або керувати ними в момент вчинення правопорушення. Законодавець виділяє два критерію неосудності: медичний (біологічний) і юридичний (психологічний).
2. Необхідна оборона. Вона має місце при захисті громадянином своїх прав і законних інтересів, а також прав і законних інтересів іншої особи, суспільства, держави від злочинного посягання, незалежно від можливості уникнути його або звернутися за до до інших осіб чи органам влади.
3. Крайня необхідність. Це вид протиправного діяння допустимо у випадках усунення небезпеки, що загрожує інтересам дер-рах ва, громадським інтересам, особі чи правам цієї особи або інших громадян, якщо ця небезпека не могла бути усунута іншими засобами, а заподіяна шкода є менш значною, ніж відвернена.
4. Малозначність правопорушення, не представляє суспільної небезпеки. Питання про визнання діяння малозначним вирішується на основі сукупності фактичних обставин кожної конкретної справи. Тут враховується характер діяння, умови його здійснення, відсутність істотних шкідливих наслідків, незначність заподіяного збитку і т.д. Крім того, дія або бездіяльність визнається малозначним тільки в тому разі, коли його вчинила особа не тільки не заподіяло істотної шкоди суспільним відносинам, але й не мало наміру його заподіяти.
5. Казус. У силу різноманіття суспільних відносин багато хто з них важко заздалегідь передбачити і закріпити законодавчо, тому вони не підпадають під дію права. Держава охоплює правовими рамками лише ті з них, які на сьогоднішній день є найбільш важливими і актуальними, тобто потребують правового вирішення.
вызов службы
улица
право на свободу
школа
право на первую медицинскую