Міркування має на меті з'ясувати будь-яке поняття, розвинути, довести або спростувати будь-яку думку. З логічної точки зору рассужденіе- це ланцюг умовиводів на будь-яку тему, викладених у послідовній формі. Міркуванням називається і ряд суджень, що відносяться до якого-небудь питання, які випливають одне за іншим таким чином, що з попередніх суджень необхідно випливають інші, а в результаті ми отримуємо відповідь на поставлене запитання. Класичний вид умовиводи є такі логічні операції:
Всі горили примати. Всі примати - хребетні. Всі горили - хребетні. Міркування (хрия) - один із прийомів риторики. Але цей тип мовлення зустрічається не тільки там. Тексти- міркування можна виявити у всіх функціональних стилях, причому вони дуже різні за конкретним проявам. Так, різновидами міркувань є всякого роду визначення, в яких визначається поняття співвідноситься з найближчим родом, до якого воно належить, і вказується на характерні ознаки, що відрізняють дане поняття від інших, що належать до цього ж роду (видові відмінності):це особливі форми Фігури мови синтаксичних конструкцій [родова приналежність], за до яких посилюється виразність мови, посилюється її вплив на адресата [видові відмінності від інших синтаксичних конструкцій]. Визначення розкривається, розвивається в поясненні. І нерідко визначення супроводжується поясненням. Продемонструємо це на прикладі пояснення терміна «риторичне запитання», наступного за його визначенням:
Риторичне питання є риторична фігура виділення смислових центрів мови [визначення]. Риторичне питання в строгому сенсі слова повинен містити в собі ствердження чи заперечення і не вимагати від адресата відповіді, а, точніше, мати на увазі однозначну відповідь, підказувати його слухачеві [пояснення].
Безумовно, основна сфера використання текстів-міркувань - науковий стиль (наприклад, теорема і її доказ). І це цілком природно, оскільки саме там доводиться найчастіше доводити, розвивати, стверджувати або спростовувати будь-яку думку. Міркування може бути розгорнутим - з використанням великої кількості доказів, риторичних прийомів зіставлення, протиставлення і т.д. , А може бути коротким, лаконічним. Але в будь-якому випадку текст-міркування повинен містити роз'яснення, доказ або спростування будь-якої думки з до певної системи доказів.
Многие люди даже не задумываются, что его язык считается самым богатым. Почему именно русский? ответ очень прост, русский язык – это единственный в мире язык, слова в котором могут пополняться снова и снова. Из многих выражений и придуманных слов и пополняется наш язык, наша культура, ведь многое, что было популярно у наших бабушек и дедушек переходит и в нашу разговорную лексику, и наши внуки тоже будут говорить нашими фразами.
Русский язык очень сложный, но это не делает его менее привлекательным. Многие писатели говорили, что на русском можно вести любую беседу: признание любви, общение с врагом, дружеская беседа, ведь именно он может передать все чувства и эмоции, лучше, чем какой-либо другой язык. Главное учиться быть грамотным человеком, не стоит кричать на весь свет, что он слишком сложен и что придумали слишком много дурацких правил.
Объяснение: