М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Скласти генеалогічні дерева родів Кукалівських,Міщенків("Русалонька" Марина Павленко

👇
Открыть все ответы
Ответ:
avicena1111
avicena1111
29.11.2021

Відповідь:

всі церковні дати в творі

Паликопа (в цей день Карпо пішов залицятися до Мотрі) - Святого Пантелеймона, Великомученика і Цілителя (27 липня/9 серпня);

Семена ( в цей день Кайдаші пішл на розглядини до Довбишів) - (14 вересня — свято Преподобного Симеона Стовпника та його матері Марфи, народний варіант назви — день Семена)

Друга пречиста (після цього свята Карпо повінчався з Мотрею) - 21 вересня, православні християни святкують Різдво Пресвятої Богородиці, яке у народі називають другою Пречистою.

Пилипівка (після Пилипівки між Кайдашихою і Мотрею загострився конфлікт) - дніпосту перед Різдвом - дотримується з 15 листопада до 24 грудня за григоріанським і новоюліанським календарями, і деякими Східними церквами 15 (28) листопада до 24 грудня (6 січня) за юліанським календарем.

Різдво (перед цим святом Мотря майже сама зробила всю домашню роботу і сподівалася на нову одежину від свекрухи, але отримала лише кусок тканини на запаску, тому дратувала Кайдашину новою гарною спідницею, яку їй купив ще батько) - Деньнародження Ісуса Христа (святкується 25 грудня католиками або 7 січня православними.

Великдень (Кайдашиха привезла на подарунок Мотрі з ярмарку чорну хустинку та темненьку, убогу матерію на спідницю). - День, коли християни святкують Воскресіння Ісуса Христа. Завджи припадає на неділю, але в різні дати. Це свято святкується весною.

Покрови (Кайдашиха відмовилась відрізати невістці тонкого полотна на сорочку. Мотря вперше заплакала з тих пір, як переступила поріг хати Кайдашів) - Деньсвяткуваня - 14 жовтня.

Зелені свята (перед цим святом Лаврін познайомився з Мелашкою) - святкуються в кінці весни на початку літа

Страсний тиждень (дні перед Великоднем - баба Палажка агітує Кайдашів йти до Києва), Велика п"ятниця - п"ятниця перед Великоднем ( історія, яка трапилась з бабою Палажкою в Братському монастирі)

Петрівка (після цього свята у селян починалася косовиця та гребовиця) - дні посту влітку- починається після Зелених свят і завжди закінчується 12 липня - Свято апостолів Петра і Павла

івка ( після цих свят Омелько Кайдаш почав втрачати пам"ять і безтямно блукати) - Піст, що припадає на кінець літа (з 1 по 15 серпня за старим стилем).

Храм (церковне свято, яке кожному селі було інше, залежно від того, іменем якого святого названа церква у селі. Перед цим святом Кайдашиха вирішила освятити собі і Карпові хату)

Пояснення:

4,8(45 оценок)
Ответ:
jkdsxkidhkofd
jkdsxkidhkofd
29.11.2021

Головні герої «Момент»: революціонер, панночка Муся, контрабандист Семен Пустун. Головний герой оповідання – тюремний оповідач на прізвисько Шехе-резада. Він розповів своїм товаришам дивовижну історію про казкову зустріч з панною Мусею на державному кордоні. Їх зустріч – дивовижний подарунок долі двом одиноким душам. “Момент” Винниченко образ панни Мусі Образ Панни – це втілення ідеї вічної жіночності, краси й загадкової незбагненності, Опис зовнішності«Сама настояща, городська панна, в гар­неньких черевиках, що визирали з-під сукні, із солом’яним бриликом на колі­нах» Очі«А очі, як у зляканої лані, променисті, Чисті, великі». «Очі горіли напруженням і були великі, Прекрасні» Сміх«Ах, якби ви знали, який сміх у неї був! А сміх є дзеркало душі» Манери поведінки«Галантно повела вона рукою круг себе» «Вона вийняла з-під свитки хусточку і по­чала витирати мій лоб із серйозним і за­клопотаним поглядом» Зовнішність в екстре­мальних ситуаціях«Панна, з повислими на ній соломинками, з великими очима, із суворо застиглою по­статтю, здавалась якоюсь фантастичною феєю». «Волосся висмикнулось з-під хустки й ди­кими, серпосхожими пасмами обіймали лице. Свитка незграбно висіла на плечах і тягнула їх донизу». «З висмикнутим волоссям, з великими палаючими очима, з міцно стиснутими устами, зігнута, вона здавалась якимсь дивним, прекрасним звіром, сильним, на­пруженим, диким». «Очі горіли їй, лице дрижало великим, безумним щастям побіди, побіди життя». Риси характеру«Убити себе зумію». «А знаєте, мені чогось зовсім не страшно… Цікаво тільки дуже». «—… Ви надзвичайно гарні зараз. — Я не знаю, що треба сказати на це» Вчинки«Стражники трусять уже товаришів… Якусь панночку шукають». Погляди на життя«…А ім’я — пошлість». «Як мене вб’ють,… напишіть так: «Мусю вбито на кордоні. Вмерла так, як вмира­ють ті, що люблять життя». Більше ні­чого» «— Наше кохання повинно вмерти зараз, щоб, як хтось сказав, ніколи не вмирати». «А вона, ніби дивлячись собі в душу, обривисто-напружено говорила: — Щастя — момент. Далі вже буденщина, пошліть… Саме найбільше щастя буде мі­зерним в порівнянні з цим. Значить зовсім не буде». «— Я буду носити вас в душі» Муся впевнена, що щастя – це сукупність коротеньких моментів. Людина все життя щасливою не може бути. Але не слід втрачати оптимізму й любові до життя.

Джерело: https://dovidka.biz.ua/moment-vinnichenko-obrazi/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

4,6(20 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ