Століття з дня народження Тараса Шевченка в царській Росії, до складу якої тоді входила більшість українських земель, було відзначене більш ніж скромно. Фактично існувала заборона на святкування цього ювілею. Зараз, коли ми наблизилися до 200-ліття з дня народження Кобзаря, такої заборони немає. Але в нинішні непрості часи українцям не до ювілейних заходів.
І все ж Шевченко ніби незримо перебуває серед нас. Перебував він на київському Майдані, на Майданах інших міст України під час «гарячої зими» 2013—2014 рр. Були там не лише його портрети. Чимало людей зверталося до поезії Кобзаря. І знаходили в ній відповіді на питання, що цікавили їх. Хтось навіть бачив у цій поезії пророцтво; дзеркало, в якому відображаються події сучасної України.
Объяснение:
Людина завжди прагне бути щасливою. А взагалі, що таке щастя? Мабуть, для кожного по-різному. Я вважаю, що кожен повинен сам обрати. Наприклад, для мене щастя – це бути разом зі своїми близькими мамою та татом. Але ж як здоров’я, вища освіта та ще багато різних факторів? Так, неодмінно вони також потрібні для спокійного та щасливого життя. Я вважаю, що навіть коли ви маєте здоров’я, освіту, гроші тощо, але при цьому не маєте близьких людей, які можуть до вам у скрутну хвилину, то життя втрачає сенс.
Так, життя – не «практика без теорії», і тому воно яскраве та непередбачуване. Адже якби життя проходило спокійно та без поразок, тоді б не існувало ні горя, ні щастя. З одного боку «не існувало б горя» добре, але без горя людина не пізнала б щастя. Я думаю, що дуже важливо вірити у себе та просто радіти тому, що живеш не звертаючи уваги на дрібні проблеми. У житті існує багато проблем, тому слід навчитися долати їх за до рішучості та впевненості у собі. Адже, яке може бути щастя коли людина замкнена та не впевнена у собі.
Можливо, я повторююся, але для мене щастя полягає у тому, щоб мати найближчих для мене людей, які завжди будуть раді мені не тільки до але й просто зустріти.