М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Зіставте переспіви т. шевченка з відповідними псалмами давидовими і визначте, які образи, художні деталі, афористичні вислови поет узяв з оригіналу, що додав свого

👇
Открыть все ответы
Ответ:
вап27
вап27
15.03.2022

Відповідь:

Питання трішки некоректне:

З ким зустрівся Павлусь в який період ?? Спершу його в степу знайшов козак Семен Непорадний, потім підійшли інші козаки і серед них був його брат Петро Судак,  потім козаки відбили частину бранців у татар і  серед них був батько Павлуся і Петра - Степан Судак, потім Павлусь сам рушив в  Крим на пошуки сестри і по дорозі потрапив у холон до харциза Карима, який продав його татарам - купцю Сулейманові. Сулейман привіз Павлуся як гостинець своєму синові  також купцю Мустафі. В дворі Сулеймана Павлусь познайомився з іншими бранцяит, у тому числі з Остапом Швидким, який опікувався Павлусем. Потім він потрапляє під опіку Девлет-гірея, а були й інші персонажі

Приз вище козацького вантажника ??? Тобто якийсь приз, нагорода для козацького ватажка ?  Можливо, мається на увазі, що сотник Андрій Недоля сказав, що попонений Мустафа важливіший від перемоги козаків у бою з татарами ? Цитата :  "Цей татарин для нас важніший, як сьогоднішня перемога, — говорив Недоля півголосом до діда Панаса. — Полковник наказав мені дістати якогось визначного татарина. Від нього гадає полковник дізнатися дещо про наміри орди..".    

Пояснення:

4,6(87 оценок)
Ответ:
ban20050408
ban20050408
15.03.2022
Автобіографічній поезії «Мені тринадцятий минало...», яка була написана в далекій Орській фортеці, де поет перебував на засланні.

Головний герой твору — тринадцятирічний хлопець-пастух, кріпак і сирота. Природа зігріває його ясним сонечком, напуває пахощами трав, вносить у душу малого сироти відчуття спокою й тихої радості. Хлопчик молиться Богові, дякуючи за сонце, теплий день, життя... Раптом герой усвідомлює, що він — кріпак, і це боляче ранить серце підлітка: Не дав мені Бог нічого!..
І хлинули сльози,
Тяжкі сльози...

Але це почуття триває недовго: поява щирого й доброго друга — Оксани — проганяє страшне відчуття, природа знову радіє разом із дітьми:

Неначе сонце засіяло,
Неначе все на світі стало Моє...

Кожна людина з теплотою згадує своє дитинство. Ці спогади пов'язані, передусім, із батьками, найкращими друзями, дитячими забавками й безтурботністю. Життя дітей, що народилися кріпаками, не могло бути безтурботним: змалку вони працювали поруч із дорослими, рано втрачали батьків, що помирали від хвороб та непосильної праці. Тому одна з провідних думок вірша — засудження такого суспільного явища, як кріпацтво. Інша ж думка — кожна дитина має право на щасливе дитинство й потребує піклування та любові.
4,4(21 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ