Потрібен. Тому що коли ти детально розбираєш ліричний твір, ти починаєш розуміти самого автора. Починаєш розуміти про що думав автор у момент коли писав цей твір,починаєш розуміти які глибокі думи він хотів передати своїм читачам. Які літературні засоби він використовує, аби читати цей твір було по справжньому цікаво та захопливо.
Скласти план-характеристику образу Климка (з твору "Климко" Г. Тютюника) пропоную так: 1. Климко - головний герой твору. 2. Соціальний тип та матеріальне становище (бідний та безпритульний хлопець-сирота). 3. Характеристика зовнішності ("...босий, у куцих штанчатах, старій матросці, що була колись голубою, а тепер стала сіра, та ще й в дядьковій Кириловій діжурці"). 4. Світогляд та риси характеру (добрий, чуйний, справедливий). 5. Вчинки (врятування дівчинки, притулок для вчительки, похід за сіллю). 6. Авторське ставлення (автор спічуває хлопцю, бо і сам був сиротою).
Думаю, що багато кому приємно дивитися на симпатичне дівоче обличчя з обкладинки глянсового журналу, на милу дитину, на елегантного чоловіка. Ми милуємося красивими людьми. А Антуан де Сент-Екзюпері у своїй знаменитій казці «Маленький принц» сказав: «Найголовніше — те, чого очима не побачиш». Що це — «те»? Що є найголовнішим у нас, чого ми не бачимо? Душу? Вихопіть, щира краса людини насправді непомітна. Але якось же вона виявляється... В милосерді, чуйності, здатності любити... Згадаємо добре чудовисько з казки «Червоненька квіточка», якого Настенька покохала саме за красу душі. Згадаємо дзвонаря Квазімодо з «Собору Паризької Богоматері» Гюго, під потворною зовнішністю якого виявилися світлі почуття. Але ж некрасивим і інвалідам набагато важче зберегти щиросердечну красу, аніж звичайним людям. Саме обділені Богом фізично, вони нерідко бувають озлоблені на увесь світ. Якою ж силою душі треба володіти, щоб не образитися за таких обставин на всіх? Одного разу я прочитала в якійсь газеті історію дівчини, прикутої до інвалідного крісла. Ця дівчина вийшла заміж і, за її словами, зовсім щаслива. Бабусі на лавочці біля під'їзду, звичайно, розпускали плітки: «Дівчисько-то — інвалід, В тут раптом — весілля! Ну яка дружина з каліки?» Не знали бабусі, що дівчина ця — не звичайна, а «чудова» — так називає її чоловік. Не знали вони й іншого: у молодої подружньої пари багато друзів, які приходять до їхнього будинку, щоб поспілкуватися із завжди веселою і привітною господинею. І для них не існує інвалідного крісла, вони його просто не помічають... Краса внутрішня непомітна, вона виявляється в усіх учинках людини, — у її душі. Це гармонія із самим собою та навколишнім світом. Вона руйнує стіну нерозуміння, зла, ненависті. Вона зігріває всіх, хто знаходиться поруч з людиною, яка її випромінює. Чи знає хто-небудь, звідкіля береться ця душевна краса? І звідкіля береться душевне каліцтво? Мені здається, що все це дано понад силу. Шкода тільки, що людей, красивих щирою красою, так мало. Але вони є, і це вселяє оптимізм. Напевно, той, хто не оцінить цю красу, не оцінить уже нічого в людині, навіть привабливу зовнішність... І я впевнена, що щира душевна краса — це та сама краса, що врятує світ.
Потрібен. Тому що коли ти детально розбираєш ліричний твір, ти починаєш розуміти самого автора. Починаєш розуміти про що думав автор у момент коли писав цей твір,починаєш розуміти які глибокі думи він хотів передати своїм читачам. Які літературні засоби він використовує, аби читати цей твір було по справжньому цікаво та захопливо.