М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Нужно цитаты к образу планетника. никак не могу найти( !

👇
Ответ:
gramma116
gramma116
09.02.2023

«Найбільшою мрією стало самому що-то посіяти і щоб воно зійшло. Хлопчик і робив це, наслідуючи маму».

«Закутаний в хустку, кінці якого пущено під пахви, з закачаними довгими рукавами і підлогами, в личаках, намотаних до колін, був схожий на дівчину, а ще більше на якесь прояв, ніби він і не чоловічої статі. Очі швидкі. Руки спритні».

«Малий? Нехай він і без штанів, але більше знає іншого старого, більше, ніж я!».

«Але і ніхто не міг зрівнятися з ним, граючи в гилку».

«Ніколи не мав вільної хвилини: гнали на панщину, і він йшов, як не з косою, то з ціпом,- косив, молотив. Восени садив дерева. Викопував в лісі дубки, кленочки, яворкі і тикав їх, де було місце: навколо будинку, край вулиці, біля криниці. Взимку возився з гноєм, розносив його на город і на полі. Коли втомлений, розтирав снігом руки та обличчя - вони горіли як жар. Ще й не пахло нирками, готував живці, ховаючи їх у погребі. А з теплом ощипывал дички. Хто просив, нікому не відмовляв».
«Викопані і пересаджені їм деревця не сохли. ...Прищепи його приймалися, так як він не щеплял на вербі груші».
«І все село сверялось за нього. Люди пам'ятали, як він посіяв рано - і вродило, як посіяв пізніше - і теж вродило. А коли викликав хмари і накликав дощ, ніхто не коливався: він не що-небудь - мудрець, Планетник...». «Не було такої роботи, яку не подужав б або якої цурався б. На його дворі не залежувався не те що гній, а і синячка. Зі свого поля він позбирав і повиносив камінчики.. Наковував жерна, виправляв шкіри, шив кожухи. Корова не могла отелитися, звали і допомагав корові. Лікував коней, які хромали. Готував зілля від різних хвороб. А дітям робив свистки і сопілки. Одного тільки цурався - не вступав до корчми, відмовляючись від могорыча: “Мені так весело”».

 

4,6(91 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
sss126
sss126
09.02.2023

1)Подарунок маленькому хлопчиковi.                                                                2)Один безногий солдатик.                                                                               3)Солдатик закохався в прекрасну балерину.                                                   4)Ревнощi злого троля.                                                                                     5)Солдатик загубився.                                                                                       6)Олов"яний солдатик знайшовся i знову зустрiв своє кохання.                         7)Маленький хлопчик кинув солдатика в пiч,а протяг вiдправив туди i балерину.                                                                                                         8)Шматочок олова у виглядi сердечка...        

4,4(7 оценок)
Ответ:
multikonlive
multikonlive
09.02.2023
Повстання гайдамаків відбилося в багатьох народних піснях і переказах. Шевченко, який народився й ріс у тій місцевості, де воно проходило, змалку чув багато розповідей про гайдамацький рух. «Про те, що діялось на Україні 1768 року, розказую Так, як чув од старих людей», — написав поет у передмові до «Гайдамаків».
У Шевченковій поемі відбито настрій селян, пригноблених польськими феодалами. У діях, словах і думках повстанців виявились прагнення закріпачених людей, які піднялися на боротьбу, щоб скинути з себе ярмо неволі, визволитися з-під влади ненависного панства. Повстанці хотіли покласти край пануванню польської шляхти у Правобережній Україні, бо нестерпним було життя пригноблених.
Таке-то було лихо По всій Україні! Гірше пекла... А за віщо, За що люди гинуть?
Боротьба за волю тоді охопила майже всіх селян: «Жінки навіть з рогачами пішли в гайдамаки». Шлях-тичі-кріпосники, які були носіями й соціального, і на-ціонально-релігійного гноблення, зазнали жорстоких розправ, але це була історично виправдана помста: Гайдамаки Гуляють, карають; Де проїдуть — земля горить, Кров'ю підпливає.
Народні повстанці — це та сила, що здатна змагати панську сваволю. Іван Гонта, Максим Залізняк, Ярема Галайда — утілення народного гніву проти панів, борці за волю й щастя народу.
Шевченко теж боровся за свій народ і боляче переживав його недолю. Воля для України, мир і спокій для українців — ось про що мріяв поет. Тож недарма в «Гайдамаках» він промовляє урочисте побажання своїй рідній землі: «Нехай житом-пшеницею, як золотом покрита, не розмежованою останеться навіки од моря ідо моря»...
4,4(50 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ