Відповідь:
Беремо для прикладу останні рядки вірша.Ділимо слова на склади.Наголошені склади позначаємо, наприклад, жирним.Добре ще б було позначити склади,які не є фактично наголошенимиу слові, але які виділяються причитанні вірша інтонацією, наприклад так _. :
Ма-те-рі роз-ка-зу-вать не тре-ба,
Як ду-ша світ-лі-є пе-ред днем
В ха-ті, що при-в’я-за-на до не-ба
Сві-тан-ко-вим ма-ми-ним вог-нем.
!U/ !U/ !U/ !U/ !U
!U/ !U/ !U/ !U/ !
!U/ !U/ !U/ !U/ !U
!U/ !U/ !U/ !U/ !
Віршовий розмір: п'ятистопний хорей (з неповною наголошеною стопою)
Пояснення:
! – склад з наголошеним голосним
∪ – склад з ненаголошеним голосним
Хорей – двоскладова стопа з наголосом на першому складі |!U|
Пояснення:
“І почуття своєї самотності цьому великому широкому світлі вперше сповнило серце дитини.” - Маленький хлопчик, мати якого померла при пологах у робітньому будинку. Росте в сирітському притулку при місцевій парафії, кошти якого вкрай мізерні.
“Олівер затулив двома долонями своє лице й заридав так, що сльози полилися цівкою з-поміж худеньких кістлявих пальців.” - Головний герой твору був хрупким, слабким, кволим.
“Будь-ласка, ― ввічливо попрохав Олівер”. - був, за своїм характером ввічливим,добросовісним...
“Не вірити йому було неможливо: кожна риса його змарнілого загостреного личка дихала правдивістю.” - був правдивою людиною, честною,нікому і ніколи не бажав зла
“Олівер слухняно сів, мовчки дивуюючись, де можна знайти людей, які б перечитали таку силу книжок…” - хоч не мав освіти, але був освіченним.
“Олівер мимохіть від щирого серця реготався й, незважаючи на всю свою порядність, не міг приховати, що ці історії його тішать.” - жартівливий
“Не примушуйте мене красти! Зглянтесь, зглянтесь на мене!”
“Олівер вчився садівництва… і полюбив цю науку від щирого серця.”