М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Вгостях у весни ще ховаються по байраках сірі брили злежаного снігу, вночі морозець притрушує білою пудрою зелене листя осоки на болоті, а вже красується золотими сережками ліщина і на пригрітих сонцем галявинах випинаються молодими соковитими стрілами трави. у таку пору я поспішаю в ліс. поспішаю в гості до самої весни. ранок теплий, сонячний. дихає свіжістю земля. ніколи ліс не пахне так солодко і терпко, як у цю вранішню годину. сльозяться крихітні струмки, шукають дорогу до річечки. ліс живе передчуттям зеленої повені листя і трав. він посвітлішав, виграє новими кольорами, звуками. чуєте, з вільшаника долинає голосна пісня: при-ди- чай- чай- хто ж це за випити чаю? та це ж співочий дрізд! він зовсім недавно повернувся з далекої африки і тепер спішить повідомити про це ніжними трелями. дрозда підтримують і зяблик, і шпак. вони також радіють, повернувшись до рідного лісу. синиця, яка ніколи не бачила заморських земель, дивиться на них з особливою заздрістю. а от вівсянка і досі не йме віри, що настала весна. сидить на сосновій гілці і все перепитує: «чи це так? чи це так? » «так, так, так», - відповідає їй дятел. «угу, угу», - підтакує кільчаста горлиця. здається, пернате населення лісу шаленіє від п'янкого повітря, світла, тепла. йду лісовою стежкою і скрізь бачу прикмети весни. серед чагарників пурхає метелик-кропив'янка. на його крильцях - справжня веселка: чорні, жовті, коричневі розводи на червоному тлі, блакитна мережка. і раптом не стало метелика. де ж він подівся? ага, сів на торішню траву, склав крильця і став непомітним. гарно замаскувався. а коли розгорнув крильця - у повітря знов злетіла барвиста квітка. побачив я і сонечко. воно сиділо на сухому стеблі деревію і ніяк не могло відважитись на політ, хоч і піднімало червоні з чорними цятками надкрилля. узяв я комашку в долоню і зігрів своїм диханням. сонечко розправило крильця і зникло з очей. а в траві під кущем ліщини затаїлося зайченя: і, не ворухнулось, коли я обережно пройшов мимо. цілий день бродив я весняним лісом. а під вечір зяблик попередив мене: збирається на дощ. на гарну погоді він співає веселу пісеньку, а перед дощем починає одноманітно рюмити. точна прикмета. ще жодного разу не підвів мене пернатий барометр*. що ж, пора йти додому. (357 слів)за степаном мацюцьким *барометр – прилад для вимірювання атмосферного тиску. 6. відшукай і випиши з твору слова, якими автор описує: осоку - … , ліщину - …, траву - …, метелика - …. 7. постав і запиши два запитання за змістом твору. 1) 2) 8. поміркуй і запиши, чому твір степана мацюцького «в гостях у весни» має таку назву. запропонуй свій заголовок.

👇
Ответ:
Милана11347
Милана11347
20.10.2020

Питання 1)Який птах повернувся  з далекої  Африки?  2)Чому синиця  дивиться  на співучого дрозда ,і шпака з особливою заздрістю?                                                     В творі  " В гостях у весни"автор описує  про свій похід до весняного лісу ,  в якому після зими  природа наповняється  різноголосими звуками і різнобврвними кольорами.Автор  дослухується  доцих звуків  і приглядається  і усю не повторну красу  намагається передати нам . Я б цей  твір назвала  "  У  передчутті  весни"  або "Незвичайна весна" ," Казковий ліс"

4,8(97 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
nikitkanikita1
nikitkanikita1
20.10.2020
Тема: відтворення мишки за життям людей різного соціального становища (багатих і бідних) під час війни.Ідея: возвеличення доброти, порядності, співчуття до горя інших, взаєморозуміння, щирість, милосердя; засудження жадності, брехні, пихатості, жорстокості; війни, яка знищує людські чесноти; байдужості до всього, окрім прибутку, грошей.
Жанр:Соціально-побутова казка. Б. Лепкий обрав форму казки тому, що такі твори мають повчальний характер. У них завжди зрозуміло, що добре, а що погане, торжествує правда і справедливість, а негідники зазнають справедливого покарання. Саме у казковому творі людина може побачити себе ніби збоку, чужими очима.

Джерело: http://dovidka.biz.ua/b-lepkiy-mishka-analiz/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

4,5(23 оценок)
Ответ:
Snihdsfg
Snihdsfg
20.10.2020

Объяснение:

Українська література для дітей і про дітей пройшла тривалий і складний шлях становлення, яке ще не завершено. У наш час відбувається процес формування національної бази дитячої літератури, котра б незалежно від родо-жанрової динаміки захоплювала своїм тематичним розмаїттям, щирістю та багатогранністю вражень, доступністю сприйняття образів-персонажів та близькістю до сучасного читача тематики й проблематики. Історична тема в художній літературі була й залишається сьогодні досить актуальною й популярною. Сягаючи своїм корінням фольклору, житійної літератури, історичних хронік, історична проза акумулює комплекс художньої інтерпретації минулого нашого народу. Незважаючи на жанрову приналежність твору, її визначає художній матеріал – історія, подія, що відбулася за давніших часів, тобто така, що в часовому вимірі вважається завершеною.

Україна, отримавши свою незалежність після вікового гноблення, повинна повернутися до свого коріння, довести свою ідентичність і свідомо виховувати на славних прикладах підростаюче покоління. В. Рутківський, сучасний український письменник, який неодноразово у своїх творах для дітей та юнацтва звертається до змалювання призабутих сторінок славного історичного минулого нашої країни. Його шлях до визнання був довгим, але, вважаємо, що в царині сучасної української підліткової літератури на історичні теми йому немає рівних. Здобувши визнання в поважному віці, письменник довів, що його майстерність і життєвий досвід тільки допомагають спілкуватись із молоддю. Проживши нелегке життя (зважаючи на умови творчого зростання в часи Радянського Союзу), автор засвідчив, що він є українським письменником-патріотом, який прагне поділитися своїми знаннями із підростаючим поколінням. Його трилогія «Джури» визнана однією з найкращих у цій царині.

«Джури козака Швайки», які вийшли 2007 року, стали подією і першою книжкою В. Рутківського, яку нарешті прочитала Україна. (Нагадаємо, що перша журнальна публікація «Джур» відбулася ще 1995 року в «Однокласнику». За 12 років оприлюднений текст так нікого і не зацікавив). А поміж тим, динамічний, захопливий сюжет, самобутні образи, вкраплення фольклору, правдоподібність історичних колізій, багата мова, легкий стиль – усе це робили твір справжнім відкриттям.

Традиційним для сприйняття історичного минулого стає ототожнення його з образом козака – хороброго лідера, високодуховної й матеріально незалежної людини, котра керує своїми емоціями, розумом і волею, морально, духовно й фізично готує себе до оборони рідної землі та сім’ї, дбає про єдність козацтва й українців усього світу. Такий образ зберігається й у сучасному літературному трактуванні

4,7(67 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ